Jeho Peugot 206, který si před dvěma roky pořídil za celoživotní úspory, mu totiž loni v létě někdo před domem v Estonské ulici odcizil.

Na pojistku už mu tehdy nezbylo a na další auto nemá dost peněz. Stále doufá, že se policistům přece jen podaří jeho vůz vypátrat. Nyní mu svitla naděje. Kriminalisté pracují na případu muže z Kladna, který je podezřelý z rozsáhlých krádeží automobilů v největším středočeském městě. Jiří Rejnek si myslí, že právě přes něj by mohla vést cesta k jeho ztracenému šedému peugeotu.

Automobil v pořizovací ceně vyšší než čtvrt milionu korun mu neznámý pachatel zcizil v noci. Policii informoval ihned poté, co ztrátu vozu zjistil. „Na kročehlavské obvodní oddělení si mě ale pozvali až večer. Prý měli plno práce s tím, že ve stejný den někdo přepadl vůz bezpečnostní agentury u nádraží,“ uvedl Jiří Rejnek.

Policista, jenž s ním sepisoval protokol, byl prý velmi vstřícný. Přibližně po dvou měsících však dostal vyrozumění o odložení případu. Policistům se nepodařilo pachatele zjistit.

„Stálo tam, že místo činu bylo ohledáno, stejně jako že byly prověřeny známé firmy z Kladenska. Vzhledem k tomu, že se mě žádný policista nepřišel zeptat, kde přesně auto stálo, mám velké pochybnosti o tom, že se vyšetřování skutečně věnovali,“ domnívá se senior. Nelíbí se mu také, že ani při svých dalších návštěvách policejní služebny nedostal uspokojivé odpovědi týkající se například bezpečnostního označení svého peugeotu.

V reakci na to mluvčí kladenského okresního ředitelství policie Jana Dětská uvedla, že každý, kdo je nespokojen s postupem policistů, může podat oficiální podnět takzvané skupině vnitřní kontroly. Ta je povinna se stížností zabývat. „Mohu zároveň potvrdit, že kriminalisté v současné době pracují na případu muže z Kladna podezřelého z rozsáhlé majetkové činnosti související s krádežemi automobilů. Je zadržen a umístěn ve vyšetřovací vazbě. Prověřovány jsou v této souvislosti ztracená vozidla, mezi nimi i peugeot pana Rejneka,“ sdělila mluvčí policie Jana Dětská.

Robert Božovský