Tento případ však bohužel na Kladensku není ojedinělý a podnapilí, nebo řidiči bez patřičného oprávnění, policii zaměstnávají až příliš často. Pravděpodobně i z toho důvodu přistoupili policisté k tomu, že nenapravitelným škodičům na silnici budou zabavovat vozidla. Alkohol za volantem už je tedy nebude stát jen pokutu a trestné body. Podle ceny vozu může prohřešek vyjít až na několik set tisíc korun.

„Návrh na zabavení vozu můžeme státnímu zástupci podat v případě, kdy je dotyčný opakovaně přistižen, že řídil pod vlivem alkoholu nebo bez řidičského průkazu. Propadnutí věci má však ještě další podmínky, auto musí být ve vlastnictví pachatele nebo se musí prokázat, že ten, kdo mu ho zapůjčil, věděl, že nevlastní řidičské oprávnění,“ sdělila mluvčí kladenského policejního ředitelství Jana Dětská s tím, že policie tyto případy řeší ve zkráceném přípravném řízení a vozidla jsou umisťována do depozitního skladu ve Slaném. Rozhodnutím Okresního soudu v Kladně už o vozidlo jeden výtečník přišel.

Podle slov mluvčí policie se řízení pod vlivem alkoholu nebo bez dokladů nejčastěji dopouštějí mladší řidiči a jeden z posledních případů policie řešila ve středu. O uplynulém víkendu zaměstnalo velké množství opilých řidičů i kladenské strážníky.

„Kromě řidiče, jenž boural v lese, jsme za volantem přistihli ještě další čtyři podnapilé, jeden z nich měl i soudem vyslovený zákaz řízení,“ uvedla mluvčí strážníků Jiřina Forejtová.