Dramatické okamžiky zažili dnes krátce po deváté hodině cestující pravidelné linky z Kladna do Slaného. Nedaleko někdejšího libušínského dolu na křižovatce zvané U Ručiček zde v lesním porostu skončil autobus i s cestujícími.

Zřejmě vlivem mírného sněhového poprašku a kvůli nekvalitní krajnici se autobus i s lidmi naklopil na dvě kola do příkopu, kde zůstal zaklesnutý a opřený o stromy.

Vyděšení cestující, kteří byli z události v šoku, až do příjezdu hasičů nemohli navíc dopravní prostředek opustit, protože hrozilo jeho úplné převrácení.
„Všechno se odehrálo hrozně rychle, jen jsem viděla, jak míříme do škarpy, pak to zadrhlo a už jsme stáli na místě. Nikomu z nás se nic nestalo a hasiči, kteří přijeli za pár minut, nás jednoho po druhém vyprostili,“ řekla studentka, jež v zápětí nastoupila do přistaveného náhradního autobusu, aby mohla pokračovat do školy ve Slaném.

Na místo přijely i dvě sanitky, ale naštěstí nikdo pomocnepotřeboval.

K události se vzápětí vyjádřil i zaskočený řidič. „Jezdím více než třicet let a tohle se mi stalo prvně. Chytla mě strouha a už to bylo,“ odpověděl. Podle jeho vysvětlení nejel více než čtyřicetikilometrovou rychlostí, snažil se jet co nejvíce u krajnice, aby se vyhnul střetu s protijedoucím vozidlem, ale blížící se nehodě už se nedalo zabránit. Předběžně vyčíslená škoda na autobusu je podle provozovatele, jímž je ČSAD Slaný, zhruba dvacet tisíc korun. Smůlu měl včera dopoledne na této křižovatce ještě i řidič felicie, jenž skončil kvůli rannímu sněhovému poprašku také přímo mezi stromy. Ani jemu se nic nestalo. „Na silnicích okresu došlo včera k několika drobným nehodám. Většina se obešla bez zranění,“ uvedla kladenská policejní mluvčí Jana Dětská.