Dva muži zákona se opatrně s připravenými zbraněmi přibližují ke dveřím. Najednou přijíždějí tři další vozidla. U školy se již tvoří hlouček prvních zvědavců. Ozývají se další výbuchy. Z aut vyskakují maskovaní policisté a okamžitě podnikají první kroky. Přikrčení, se zbraní připravenou kdykoliv vystřelit, pomalu školu obkličují. K zásahu je připraven také pyrotechnik. Přijíždějí i hasiči a záchranáři.

Už je jasné co se stalo. „Zazvonil nám telefon od operačního důstojníka a vyjeli jsme na sdělenou adresu. Všude rány, střelba, kouř, policie a plno lidí, kteří křičeli. Hned po příjezdu k zásahu jsme byli informování o tom, že škola byla obsazená teroristy,“ sděluje příčiny shonu jedna ze soutěžících.

Celá scéna totiž byla součástí záchranářské soutěže Až na dno, která se v pátek a sobotu uskutečnila v Kladně. Pro největší středočeské město se hlavní organizátor Richard Dvořák rozhodl, protože je velké a tudíž pro soutěž tohoto typu ideální. „Také nelze přehlédnout, že zde sídlí územní ředitelství záchranné služby,“ vyjádřil se Dvořák.

Cílem prý bylo uspořádat soutěž, kde si její účastníci skutečně sáhnou na úplné dno nejen svých sil, ale také zkušeností.

Vítězem se stal tým ze sousedního Slovenska, záchranářů z Prešova. Druhé místo putovalo do Pardubic a bronz si odnesli soutěžící Totálního nasazení ze Zdravotnické školy 5. května v Praze.

Autoři: David Svoboda a Daniela Řečínská

Upozornění: Fotografie zachycují velmi realisticky provedená zranění, proto by je neměly vidět děti a slabší povahy