Stovky rozveselených dětských tváří zaplavily na tři dny kladenský sportovní areál Sletiště, kde se uskutečnil jubilejní 10. ročník Bambiriády. Prezentace organizací, které celoročně nabízejí dětem smysluplné využití volného času, se vydařila i tentokrát a malé i větší děti měly možnost celkem na třiceti stanovištích vyzkoušet svoje dovednosti.

„Pod heslem Nestůj a pojď se přidat vábili po celý víkend vedoucí mnoha zájmových skupin Kladenska děti na hrací plochu. „Nikdo se nesmí nudit, plakat ani stát opodál. Bambiriáda je jakousi předzvěstí červnového svátku dětí, takže děláme všechno především pro ně,“ uvedl jeden z organizátorů kladenského setkání Jan Holeček ze 37. Přední hlídky Royal Rangers Kladno.

Bambiriáda, která kdysi vzešla z nápadu manželů Havlových, kdy byla tehdy pilotním projektektem akce Hrad patří dětem se vryla do vědomí lidí jako akce, jež každoročně putuje po mnoha koutech České republiky. Po loňském Rakovníku se třídenní festival poučení a zábavy přesunul do Kladna, kde byl hostem již před čtyřmi lety.

Nadšené děti, které okusily nejen cukrovou vatu a opékané klobásy, měly jedinečnou možnost vyzkoušet na pódiu svoje pěvecké umění, případně horolezecká lana nebo zblízka poznat práci městské policie a nebo se na pár okamžiků stát jedním ze strážníků. Pořadatelská středočeská krajská organizace Pionýra připravila kromě toho pro děti i jízdy na netradičních kolech, orientační GPS hry se šiframi, lukostřelbu a další lákadla. „Byla to perfektní sobota s nedělí. Navíc jsme měli šanci se zadarmo jet podívat na výrobu dřevěného uhlí a další věci. Už se těším na Bambiriádu až bude za rok,“ řekla Anička Postolková z Kladna.