„Letošní setkání se uskutečnilo již posedmé a na sále restaurace se nás setkalo tentokrát na pětaosmdesát bývalých i současných báňských záchranářů, profesionálů a dobrovolníků. Všichni ti, kteří jsou členy spolku. Od nynějška se budeme každoročně setkávat každý druhý listopadový pátek. Dorazily i ženy, které na záchrance pracovaly například jako ekonomky, lékařky nebo laborantky,“ řekl předseda.

Ve slavnostních hornických uniformách se setkání zúčastnili kromě předsedy Ludvíka Čečatky též Vít Svatý, ředitel Hlavní báňské záchranné stanice Praha a místopředseda spolku, pokladník Karel Šťovíček a vedoucí profesionální Závodní báňské záchranné stanice Libušín Petr Šarboch náležící dnes pod Palivový kombinát Ústí nad Labem.

Stěhování knih do nového depozitáře.
OBRAZEM: Vědecká knihovna převezla do nového depozitáře půl milionu svazků

Společně při setkání pogratulovali i dvěma svým bývalým kolegům, kteří sloužili kdysi na záchrance ve Vinařicích, která zde mívala roky svou základnu. Oba slaví krásné životní jubileum a při té příležitosti jim byl předán i dort zdobený sladkým vyznamenáním.

„Jedním z oslavenců byl Jiří Náprstek, který oslavil osmdesátku už vloni, takže jsme mu dort předali dodatečně a druhým jubilantem byl letošní osmdesátník Rudolf Urban z Mayrovky, kde byl na šachtě dlouhé roky štajgrem a také dobrovolným báňským záchranářem,“ dodal předseda Čečatka.