„Vzhledem k tomu, že jsme zvýšili investici z rozpočtu města, bude oprava rozsáhlejší než jsme původně plánovali. Proto letos koupaliště v Bažantnici nebude otevřené, ale Kladeňáci na druhou stranu budou moci příští rok využívat špičkově vybavený areál, který jim poskytne skvělé zázemí k relaxaci i služby,“ uvedl kladenský primátor Dan Jiránek.

Rekonstrukce je podle jeho slov natolik náročná, že je třeba využít pro provedení prací i letní období. Město do oprav a nového vybavení investuje celkem deset milionů korun.

„Posledních šest let zaznamenáváme v Bažantnici statické změny. Každoročně jsme museli investovat velké částky, neboť v blízkosti protéká potok a do bazénu proniká spodní voda. Je ho proto nutné stabilizovat,“ vyjádřil se ředitel Sportovních areálů města Kladna Lukáš Kubica.

Zároveň budou u bazénu vytvořeny nové přepadové hrany, areál bude dovybaven skluzavkou a atrakcemi pro děti.

Vedení společnosti provozující kladenská sportoviště očekává zvýšený nápor návštěvníků druhého městského koupaliště u Sletiště. Slavnostně by mělo být pro letní sezonu otevřeno posledního května.

Na návštěvníky zde čeká několik novinek. Mezi ty vítanější patří opravený minigolf, který si pronajal soukromý subjekt a bude v něm provozovat další občerstvení. V areálu by měla být rozšířena nabídka jídel a nápojů i na dalších místech.

„Vyšší důraz klademe také na bezpečnost. V areálu budou instalovány tři kamery. O jejich provozu budou návštěvníci informováni. Uzavřeli jsme smlouvu s bezpečnostní agenturou, jejíž pracovníci budou po celou otevírací dobu hlídat dodržování pořádku a návštěvního řádu. Ve slunečných dnech, kdy na koupaliště dorazí více lidí než obvykle, budeme i nadále spolupracovat s městskou policií,“ nastínil ředitel.

Méně příznivější zprávou pak je, že oproti loňsku, v souvislosti s růstem DPH za vstupné, o něco podraží i návštěva koupaliště. Zdarmamají vstup děti do tři let. Do 15 let zaplatí 35 korun za den a všichni starší pak 65 korun. Nadále bude možné využívat permanentky platné i do aquaparku či zvýhodněné rodinné vstupné. Slevu budou mít i ti, kteří na koupaliště dorazí až po sedmnácté hodině.

Sousední aquapark letos nečeká žádná dlouhodobější odstávka. Na nezbytnou údržbu využijí Sportovní areály města Kladna slunečných dnů, kdy většina lidí dává přednost venkovnímu bazénu. Ale i v aquaparku je možné vystavit těla slunečním paprskům. Terasa k tomu určená už je v provozu.

„Vzhledem ke zmíněné rekonstrukci koupaliště v Bažantnici chceme přes letošní prázdniny nechat v provozu bazén v Základní škole v Norské ulici na kročehlavském sídlišti. Uvažujeme o výhodnějším vstupném, neboť nám odpadnou náklady na vytápění,“ uzavřel Kubica.