Ve čtvrtekdopoledne představitelé města slavnostně otevřeli koupaliště v Bažantnici, jež prošlo kompletní rekonstrukcí a v loňské sezoně bylo úplně zavřeno.

,,Od roku 2002 jsme zaznamenali, že se zde postupně zvyšuje hladina spodní vody, která začala hýbat se stěnami celého bazénu, proto jsme se rozhodli pro rozsáhlou opravu,“ vysvětlil ředitel Sportovních areálů města Kladna Lukáš Kubica, jenž také dodal, že celková rekonstrukce je mnohem výhodnější než opravy, které se zde pravidelně musely každé jaro udělat.

Návštěvníci se mohou těšit na některé nové atrakce jako je například široká skluzavka nebo vodotrysk. Nachází se zde také mnoho nových prvků, jež jsou určeny především pro děti. ,,Město do rekonstrukce investovalo jedenáct milionů korun. Koupaliště je vybaveno prvky, které jsou z antikora,“ uvedl primátor Dan Jiránek.

S investicemi se v budoucnosti počítá i na druhém kladenském koupališti na Sletišti. ,,Také se zde plánuje rozsáhlá rekonstrukce. Chtěli bychom tady vyměnit kogenerační jednotku tak, aby tu mohla být vyhřívaná voda například v květnu nebo září,“ popsal primátor.

Mnoho lidí se velmi často ptá, proč se kladenská koupaliště otevírají až v červnu nebo v červenci, když bývá slunečné počasí například v květnu.

,,Hlavní problém je personální. Zajišťujeme plavčíky, kteří jsou u nás zaměstnaní jako brigádníci a pracovat mohou až v červnu nebo červenci. Sehnat kvalifikované lidi v dubnu nebo květnu je dost obtížné,“ řekl Lukáš Kubica, jenž vyjmenoval i další důvody.

Provozovatelé koupališť potřebují alespoň jeden teplý týden na to, aby se voda dostatečně ohřála. Důležité je podle ředitele SAMK také technické zabezpečení. ,,Musíme počkat až definitivně skončí zima, abychom mohli zjistit závady, které se vyskytly. Ty se pak musejí odstranit, a to také nějakou dobu trvá,“ dodal Kubica.