Zimní orientační běh po Slaném a blízkém okolí pořádá tradičně již řadu let místní sportovní klub orientačního běhu.

Nejinak tomu bylo i v sobotu 14. února, kdy se na třech tratích A-12 km, B-6 km a C-2 km se sešlo na jednasedmdesát startujících a devět členů rodičovského doprovodu.

„Zájem mezi Slaňáky nás příjemně překvapil. Je dobře, že se zúčastnilo závodu devět dětí do deseti let a dalších čtrnáct do osmnácti let. Trať zimního závodu vedla celým městem a lesoparkem Háje. Nejvíce účastníků přijelo zPrahy, ale také se zúčastnili mimo místních i závodníci až zTurnova a Dobrušky,“ uvedla předsedkyně klubu Lída Hrdličková.

Doplnila, že akce proběhla za podpory MěÚ Slaný a slánských sponzorů. Není jediná, kterou členové klubu pořádají. Vminulém roce se zúčastnili také 65 závodů, kde zejména mladí členové klubu (například žáci Ondra Ježek, Katka Ježková a Lukáš Štádlík), ale i veteráni dosáhli vynikajících výsledků.
„Vletošním roce budeme pořádat několik zajímavých akcí – soustředění mládeže, slánský školní orientační běh, podzimní orientační běh a vprosinci tradiční Slánské běhy,“ doplňují organizátoři.

Kdo má zájem o činnost klubu a chce si trochu protáhnout tělo, najde podrobnosti na webové adrese klubu je www.obslany.borec.cz . (ht)