Čtrnáct let stála Blanka Bendlová (ODS) v čele kladenského divadla jako ředitelka. S posledním srpnovým dnem se tato kapitola jejího života uzavřela. Ve funkci ji prozatímně nahradil člen hereckého souboru Jan Krafka.

Kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno) Deníku řekl, že k ukončení spolupráce s Blankou Bendlovou ze strany města došlo po vzájemné dohodě. „Pokud někdo dlouho dělá ředitele, je unavený, a je potřeba určitá změna. Vzájemně jsme se domluvili, že taková doba nastala," nechtěl blíže specifikovat jiné důvody primátor.

Kladenský deník chtěl znát i názor Blanky Bendlové k celé situaci, redakci se jí ale nepodařilo kontaktovat.

Blanka Bendlová nadále zůstává jednatelkou městské společnosti Divadla Kladno. Zda jí bude i nadále projednají při svém zářijovém zasedání zastupitelé města.

„Radou byl prozatímně až do schválení zastupitelstvem pověřen funkcí ředitele člen hereckého souboru Jan Krafka," informoval primátor s tím, že město nebude na funkci ředitele vypisovat výběrové řízení. Podobným způsobem byl v závěru loňského roku do funkce jmenován i umělecký šéf Jaroslav Slánský. Ten nahradil Daniela Přibyla, jenž z divadla odešel loni na podzim.¨

„Naší snahou je, aby po období, kdy se z divadelního rozpočtu ztrácely peníze na hry, které nebylo možné uvést v daných termínech, a vázla komunikace mezi ředitelem divadla a uměleckým šéfem, městské divadlo opět fungovalo a diváci si do něj zase našli cestu. Chceme soubor, který komunikuje s městem a neuspokojuje pouze své umělecké ambice," konstatoval Volf.

S Blankou Bendlovou hodlá podle jeho slov město i nadále spolupracovat. Konkrétní představu ale primátor nesdělil.

Blanka Bendlová

V roce 1997 se stala ředitelkou Okresní hospodářské komory v Kladně. V únoru 2002 nastoupila do funkce náměstka ředitele Městského divadla v Kladně a v červenci téhož roku byla jmenována Radou města Kladno do funkce ředitelky divadla. Ve funkci skončila na konci srpna, stále je ale jednatelkou společnosti Divadla Kladno.

Jan Krafka

Na jevištích kladenských divadel strávil přes dvacet let ze své herecké kariéry. Před časem se do souboru opět vrátil. Nyní zde účinkuje například ve hře Donaha!, která bude mít v Městském divadle v Kladně premiéru v pátek 9. září. Od počátku tohoto měsíce je pověřen funkcí prozatímního ředitele činohry i kladenského loutkového Divadla Lampion.