Vánoční příběh sklidil úspěch, děti se radovaly z pohádkového příběhu i z přáníček, stejně jako senoři. Několikatýdenní nácvik vánočního představení pod názvem Poselství Vánoc se vyplatil.

Patnáctka dobrovolníků z druhého ročníku oboru sociální péče pod vedením učitele Václava Vondrovského si po loňském úspěchu připravila pohádkový příběh pro malé i velké, kterým potěšila nejen děti v mateřince v Herbenově ulici, ale také seniory v kladenském Domově důchodců v ulici Fr. Kloze.

Přestože virózy letos skolily i několik aktérů představení, v žádném případě mu to neubralo na kvalitě a devět herců – studentů ztvárnilo příběh jenž vykresluje Vánoce jedné české rodiny. Ta žije pouze komerčním způsobem života a o tradicích a duchu Vánoc toho ví pramálo. Sváteční náladu a to, co tvoří Vánoce Vánocemi připomíná v příběhu až kouzelný zvoneček, jenž přivolá posla Vánoc.

Od té chvíle přítomným aktérům i přihlížejícím divákům se začne před očima odehrávat skutečný biblický příběh doplněný koledami a v závěru společným zpěvem.Přestože se studenti shodují v tom, že mnohem spontánnější reakce na své výkony zaznamenávají v mateřských školách, ani senioři v kladenském domově důchodců nešetřili včera potleskem a chválou při ocenění barvitého příběhu.

Jak navíc studentky Kladenskému deníku potvrdily, i babičky jsou v tomto směru velice aktivní a samy se pokoušejí pro ukrácení dlouhé chvíle hrát divadlo.

„Chodíme sem za nimi se spolužačkami pravidelně jednou týdně, babičky jsou snaživé a naposledy jako herečky nastudovaly společně Strakonického dudáka či hru od Shakespeara,“ řekla studentka Markéta Jedličková. Se svými spolužáky se shoduje v tom, že podobná setkání s praxí jsou pro všechny dobrou výbavou pro povolání, jež si zvolily.