Lidé si mohli plamínek symbolizující předvánoční pokoj a mír vyzvednout také například při odpolední mši v kostele svatého Václava v Rozdělově, která se konala o Štědrém dni odpoledne.

A jak se světlo přátelství, jak občas bývá plamen nazýván, dostalo do Kladna? ,,Betlémské světlo se po celé republice rozváželo vlakem. My jsme ho přivezli autem z nádraží v Kralupech nad Vltavou,“ vysvětlila vedoucí kladenských skautů Anna Kšírová, která společně se skautkami z kladenského 18. oddílu Svítání rozdávala plamínek před kaplí svatého Floriána v Kladně.

Myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru prostřednictvím betlémského světla vznikla v Rakousku, odkud se rozšířila do 25 zemí světa. Tak byla založena novodobá vánoční tradice, která letos v republice oslavila dvacáté výročí.

A jak strávili Vánoce samotní skauti? Podle Anny Šírové se tradičně v klubovně zúčastnili vánoční besídky společně s celým kladenským oddílem. ,,Letos jsme hráli divadlo, konkrétně pohádku O Popelce. Bavili jsme se hrami inspirované Vánocemi, zpívali jsme koledy a jedli cukroví,“ prozradila skautka.