Jak potvrdil jejich vedoucí Ivo Hort, světýlko si převzali tradičně u vlaku na nádraží v Kralupech nad Vltavou už v neděli 16. prosince. "Dorazilo nás k vlaku tentokrát celkem jedenáct. Některé roky nás bylo i dvacet. Všichni jsme si připálili a odvezli světlo v lucerničkách domů,“ potvrzuje Ivo Hort.

Podle svých slov se přivážení světla pro Slaný věnuje nejméně patnáct roků a ještě žádný rok mu nezhaslo. „Zatím jsem měl štěstí a pokaždé jsem ho uchránil. Doma ho skladuji prostřednictvím hřbitovních dlouhohořících svíček a přes noc je z bezpečnostních důvodů ukládám do vany, abychom předešli požáru. Kdyby přesto i tak světélko zhaslo, mají ho doma ještě i další skauti nebo by nám vypomohli kolegové z Kladna či Libušína.

Ve slánském infocentru si můžete Betlémské světlo připálit v sobotu 22. prosince od 13 do 18 hodin.

Skauti ze střediska Orion se starají o Betlémské světlo v Kladně. Zde si ho můžete připálit už v pátek od 18 hodin, v sobotu od 7 hodin, v neděli od 8.30 hodin a v pondělí při vigiliích slavnosti Narození Páně od 16 hodin. „Do rozdávání se zapojí v Kladně i skauti ze střediska Stopa. Další možnost zapálení Betlémského světla mají lidé na kladenské pěší zóně T.G.M. u kaple svatého Floriána v sobotu 22.12. od 9 do 11 hodin,“ říká farář římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava v Kladně-Rozdělově Jaroslav Kučera.