„Reklam u komunikací je už v Kladně i okolí takové množství, že to překračuje únosnou mez. Proto se je snažíme co možná nejvíce omezit,“ potvrdil komunikační inženýr dopravního inspektorátu okresního ředitelství policie Petr Hošek.

Obnovení reklamy na staré ploše policie ještě povoluje, se žádostmi o umístění na novou však neuspěje téměř nikdo. Výjimky podle Hoška existují, mají ale velmi přísná pravidla. Žádostí o povolení nových reklam je stále dost, omezení však bude trvat asi hodně dlouho. „Neuvažujeme o tom, že by se to v dohledné době mělo změnit, reklam je zkrátka moc,“ dodal komunikační inženýr.

Kvůli bezpečnosti lze zrušit i reklamu, která je poblíž silnice umístěna již delší dobu. K podobnému případu však podle Hoška v poslední době nedošlo.
Otázkou je, zda toto nařízení nezvýší počet černých reklam, kterých je už tak dost. „I to je možné,“ potvrdil vedoucí odboru výstavby kladenského magistrátu Marek Váša. Na území města se podle něj spousta načerno umístěných reklam nachází. Někoho za to postihnout je prý ale těžké.

„Kontroly provádět můžeme, ale kvůli nedostatku lidí to prostě nestíháme,“ dodal Váša. V loňském roce však podle něj několik správních řízení proběhlo.Žádosti o povolení reklamy na území města se mu dostanou do ruky poté, co je schválí policie. „Je pravda, že dopravní inspektorát nyní téměř všechno zamítá,“ dodal.