Technický ředitel společnosti Středočeské vodárny Bohdan Soukup připomněl, že Biopark Kladno seznamuje návštěvníky s významem rozmanitosti všech rostlinných a živočišných druhů, poučí je o jejich vztazích, závislostech a vzájemném působení, stejně jako o významu vody v přírodě.

„Cílem je zábavnou formou ukázat rozmanitost tuzemské přírody v regionech, kde Veolia působí, a spojit naučnou a odpočinkovou část v jednom prostoru,“ vysvětlil Soukup.

Biopark se skládá z bloků luk a trávníků doplněných o okrasné traviny, z mokřadu i záhonů, kde jsou například i borůvky. Vodní jezírko s rákosím doplňují různí živočichové. Jedno z několika dětských hřišť obsahuje různé prvky na čerpání vody.

„Kapacita nedalekých sportovních areálů i s jejich odpočinkovými zónami je aktuálně na hranici svých limitů. Projekt bioparku zapadá do lokality svou odpočinkovou i edukační funkcí," doplnil ředitel.

Zájemci si mohou do svých elektronických zařízení z App Store nebo z Google Play stáhnout mobilní aplikaci s názvem Biopark Kladno by Veolia. Aplikace nabízí také mapu, čtečku v parku rozmístěných QR kódů, fotografie z průběhu jeho vzniku nebo příběhy související s biodiverzitou v různých končinách světa. Aplikace se bude průběžně doplňovat o další exponáty a příběhy.

Ve čtvrtek 19. října od 13 hodin mají zájemci možnost navštívit v rámci Dne otevřených dveří sousední zrekonstruovanou vodárenskou věž - Future Tower, která byla oceněna titulem Stavba roku 2020. Vzhledem k omezené kapacitě je nutné se předem zaregistrovat na konkrétní čas, a to ve 13.00, 13.45, 14.30, 15.15 nebo 16.00 hodin.