„V rámci rekonstrukce využijeme stávajícího skeletu haly jako multifunkční tělocvičny. Uvnitř počítáme s hřišti pro míčové hry typu volejbal a basketbal, rovněž zde budou menší tělocvičny pro bojová umění, stolní tenis, aerobik a podobně. V plánu je rovněž vybudování rehabilitační linky, šaten, kanceláří a podobně,“ uvedl první náměstek kladenského primátora Miroslav Bernášek s tím, že hala bude sloužit nejen organizovaným oddílům, ale i veřejnosti.

Do konce prázdnin by měla být hotova projektová dokumentace. Následovat bude žádost o evropské peníze z regionálního operačního programu. „Je to takový náš plán B, který jsme měli uložený v šuplíku pro případ, že nezískáme prostředky na výstavbu multifunkční arény,“ poznamenal už dříve kladenský primátor Dan Jiránek.

Hlavními důvody dostavby haly Bios, kterou město Kladno zakoupilo loni od Sdružení sportovních klubů Kladno za přibližně sedm milionů korun, je vysoká poptávka po krytých sportovištích, zároveň pak plánovaná rekonstrukce nedaleké kladenské sportovní haly u aquaparku, v níž se hraje mimo jiné volejbalová extraliga.

„Předpokládáme přístavbu této haly za účelem zvětšení sportovní plochy, modernizaci vytápění či instalaci pevného a mobilního hlediště pro 350 až 450 osob,“ nastínil ředitel Sportovních areálů města Kladna Lukáš Kubica.

„Nezbytné je nechat sportovní halu u aquaparku zateplit a zaizolovat střechu, abychom dosáhli úspor za energie,“ vysvětlil Bernášek.

Vedení města přesto v současnosti pravděpodobně nepočítá s dřívějším záměrem zvýšit strop o několik metrů, což by kladenským extraligovým volejbalistům umožnilo hrát mezinárodní zápasy na domácí půdě. „Kvůli několika málo zápasům by to vyžadovalo investici odhadovanou mezi šesti až deseti miliony korun. Je mnohem levnější, když by město na takové zápasy hrané ve vyhovujících podmínkách v Nymburku vypravilo jako kdysi autobus pro skalní fanoušky. Je to mnohem racionálnější řešení,“ prohlásil náměstek.

Co se týče budoucnosti kladenského zimního stadionu, je v současnosti shromažďována projektová dokumentace objektu, aby v budoucnu mohla být zadána studie na jeho případnou rekonstrukci.