Jedná se o telefonní číslo 723 767 940, na něž mohou Kladeňáci každý všední den do 15 hodin volat své stížnosti na nepořádek ve městě. Kromě telefonování mohou využít také MMS či emailovou adresu neporadek@mestokladno.cz.
Následně se lidé na webových stránkách radnice dozví informaci, kdy byl nepořádek uklizen. Linku čistoty provozuje magistrát a platí od jara pro celé město.

K jarní očistě patří také blokové čištění komunikací a další úklid veřejných prostranství. „Čisté město je standardně jednou z našich priorit, pořádek je vizitkou každého města a Kladeňákům na něm tradičně záleží, proto se o jeho udržení snažíme dělat maximum po celý rok," uvedl kladenský primátor Milan Volf.

Zimní údržba si vyžádala zhruba 18 milionů korun. I když sněhové nadílky bylo opět poskrovnu, velké sypače do kladenských ulic vyjely dvaatřicetkrát a malé čtyřiadvacetkrát. Traktory s radlicí zůstaly v garážích po celou zimu. Plánovaná zimní pohotovost se na svém konci ještě o týden protáhla. Stalo se tak kvůli neočekávanému zimnímu sněžení o Velikonocích.

„V zimě bylo připraveno celkem třiačtyřicet vozidel se čtyřiceti řidiči. Dalších dvanáct pracovníků se staralo o ruční úklid a čištění náledí na zastávkách," dodal Tomáš Hais z tiskového oddělení.