V konečném pořadí mistrovství světa v portugalském Lisabonu se tým, jejž vede jako kapitán, umístil po nevýrazném výkonu sedmý. Navíc se mu nedařilo ani mezi jednotlivci, kde byl až dvacátý.

Na Pyrenejský poloostrov odletěla začátku června početná výprava českých vozíčkářů. S velkým očekáváním vyrazil také tým kategorie BC4 ve složení Radek Procházka, Leoš Lacina (oba TJ Léčebna Košumberk) a Simona Kadlecová (SK Kociánka Brno). Na nejlepší pozice se jim ale dosáhnout nepodařilo.

„Sedmé místo není nejhorší, ale měli a věřili si na víc,“ sdělil Jaroslav Hantl, manažer TJ Léčebna Košumberk a Procházkův trenér. „Doufali jsme, že v individuální části budou mít naši sportovci více štěstí a umístí se lépe,“ poznamenal Hantl.

Leoš Lacina, kterému los nadělil do základní skupiny budoucího bronzového medailistu, ale podal lehce podprůměrný výkon a po třech prohrách skončil 34.

Největší zklamáním byl závěr zápasů v základní skupině pro úřadujícího mistra Evropy Radka Procházku. Po dvou úvodních výhrách dvakrát smolně prohrál, což znamenalo třetí nepostupové místo ve skupině a celkovou 20. příčku mezi jednotlivci.

„Neúspěch samozřejmě zamrzí, ale nejhorší je, že se tím výrazně zkomplikoval případný start na paralympiádě v Londýně,“ uvedl manažer a dodal: „Body pro nominaci je možné získat každý rok pouze na jediné akci. Poslední šance na reparát bude příští rok na světovém poháru. Pokud se nepodaří být do sedmého místa ve světovém žebříčku, nebudeme mít možnost obhájit bronzový úspěch z Pekingu.“

V Lisabonu startovalo celkem jedenáct českých vozíčkářů ve všech čtyřech zdravotních kategoriích. Žádnému reprezentantovi se ale nepodařilo uhrát výraznější výsledek. Téměř všichni se umístili až v druhé polovině startovního pole.

Mistrovství světa v boccie se uskutečnilo od 30. května do 10. června pod hlavičkou organizace CPISRA - Cerebral Palsy International Sports & Recreation Association.