Píše se konec roku 2010. V kladenské nemocnici je slavnostně otevřen pavilon akutní medicíny. Pokud nenastane žádný výrazný zádrhel, tato vize započatá ještě za bývalého vedení kraje se naplní a pacientům bude v novém objektu zdravotnického zařízení poskytována péče na vysoké úrovni. Nacházet se zde budou příjmy, operační sály, jednotky intenzivní péče, ARO i centrální sterilizace.

„Jsme velmi spokojeni. Práce pokračují podle stanoveného harmonogramu. Je hotova základová deska a v současnosti se začíná s přízemím pavilonu. Navíc nás potěšilo, že jsme se dohodli se stavební firmou na vybudování ozařovny, kde bude pro pacienty umístěn ozařovač, který máme v současnosti pouze uskladněný,“ sdělila ředitelka nemocnice Kateřina Pancová.

Zároveň připustila, že nemocnice eviduje několik stížnosti pacientů a obyvatel z okolí na zvýšený stavební ruch. „Snažíme se prostřednictvím deníků i našich internetových stránek veřejnost informovat, že v době sucha je například staveniště skrápěno vodou, aby se snížila prašnost. Naší snahou je také omezit provoz těžké techniky v ranních a večerních hodinách, s ohledem třeba na přilehlé gynekologické a porodnické oddělení,“ poznamenala Pancová.

„V této fázi je do stavby pavilonu investováno přibližně 1,2 miliardy korun. V pondělí budou krajští zastupitelé rozhodovat o částce 260 milionů korun určených na opravu stávajících budov nemocnice. Pokud dají souhlas, rádi bychom už v letních měsících, kdy je přece jen ve zdravotnickém zařízení omezen provoz, začali s částečnou rekonstrukcí,“ informoval hejtman David Rath, který siv úterý 19. květnav doprovodu ředitelky a svého stranického šéfa Jiřího Paroubka staveniště prohlédl.