VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DENÍK POMÁHÁ: Nepořádek z Dělnické ulice konečně zmizel

Kladno - Místní obyvatelé si na nepořádek již několikrát stěžovali magistrátu i městké policii. Do středy 9. července bez konkrétního výsledku.

10.7.2008 2
SDÍLEJ:

U kontejnerů v Dělnické ulici ležel i vánoční stromek.Foto: Deník/Zuzana Vlková

„Byly snad před týdnem Vánoce?“ Podivovali se obyvatele Dělnické ulice v Kročehlavech. Kuriózní, avšak zarážející je fakt, že tu ještě ve středu ukontejnerů na tříděný odpad leželo torzo vánočního stromu.

Místní lidé na něj poukazovali a zároveň s tím si stěžovali na služby Městského podniku služeb, který v Kladně sváží odpady. Podle nich se tu totiž od umístění nádob odpad stále hromadí. Podnik vyváží pouze kontejnery samotné, ale odpad uložený v okolí už nikoliv. Kvůli tomu se tu prý před časem dokonce objevili potkani!

„Každý občan města povinně odevzdává poplatek, a ne právě nízký, za svoz domovního odpadu, který zahrnuje i likvidaci obsahu kontejnerů na plast, papír a sklo. Z toho vyplývá, že by k popelnicím měl mít zajištěný i volný přístup. Jak je tedy možné, že například poblíž mého domova v Dělnické ulici je chodník s kontejnery pravidelně zasypaný odpadky tak, že se k nim mnohdy ani nelze dostat,“ hněval se Josef Hladík, který na situaci upozornil.

Jako důkaz svého tvrzení už v červnu na stranu Čtenář reportér Kladenského deníku zaslal fotografii zasypaných kontejnerů a dokonce torza vánočního stromu.

Potvrzují to i jiní obyvatelé této ulice. „Podle mého je tu nepořádek asi od února, kdy sem kontejnery umístili. Před dvěma měsíci jsem to hlásila odboru životního prostředí magistrátu, několikrát tu byla i městská policie, ale stav se nemění. Dokonce se tu vyskytli i potkani, což je velice nepříjemné obzvláště proto, že na kontejnery máme výhled přímo z dětského pokoje,“ upozornila Jana Horáková.

„Osobně se do Dělnické ulice zajedu podívat a do konce týdne dáme situaci do pořádku. Problém s kontejnery na tříděný odpad je bohužel takový, že je obyvatelé často využívají nejen k odkládání separovaného odpadu, ale běžného komunálního. Tudíž nám s každým dalším stanovištěm přibude i místo k uklízení. Co se týče odpadu kolem kontejnerů na plast, papír nebo sklo, odvezou ho vozy při běžných vyvážkách. Ale když jsou u nich i jiné odpadky, musí na místo vyjet ještě další auto, které toto stanoviště nemá na své běžné trase,“ vyjádřil se k situaci technický ředitel Městského podniku služeb (MPS) Petr Schönfeld.

Podnik v Kladně vlastní 171 kontejnerů na plasty, 147 na papír a 96 na sklo. Podle vyjádření technického ředitele je to vzhledem k počtu obyvatel dostačující.„Problém s přeplněnými kontejnery také často souvisí s tím, že některé soukromé firmy nemají svoje a odpad ukládají na místa určená pro obyvatele. Nevidím důvod, proč by si za ně neměly zaplatit, když nám logicky za jejich odpad narůstají náklady na skládkovné,“ uvedl Schönfeld s tím, že v počtu vývozů problém nevidí. MPS sváží třikrát do týdne plasty, dvakrát papír a sklo zhruba jednou za čtyři týdny.

Případ přeplněných kontejnerů v Dělnické ulici už byl několikrát nahlášen i Městské policii v Kladně. „Připomínky od občanů k přeplněným kontejnerům a nepořádku kolem nich přijímáme téměř denně a předáváme je odboru životního prostředí. Pokud hlídka sama někde tento prohřešek zaregistruje, místo zdokumentuje a též předá příslušnému odboru. Ten potom dále podniká kroky vedoucí k nápravě. My sami tedy MPS postihovat nemůžeme. Stejné je to i v případě výskytu hlodavců a těch je touto dobou v Kladně poměrně hodně. Životní prostředí poté místo prověří a jejich výskyt je eliminován v rámci plánované deratizace,“ sdělil ředitel Stanislav Procházka.

Vedení města Kladna prý tento problém považuje za velmi důležitý, a proto se v minulém týdnu sešlo společně se zástupci MPS, kde se situace kolem svážení odpadů projednávala.

„Všechny vozy, které svážejí separovaný odpad, jsou nově vybaveny navigací. To umožňuje i kontrolovat, jestli dodržují trasu a jednotlivé zastávky. Zároveň na základě této schůzky bylo dohodnuto, že budou zesíleny kontroly přímo v terénu jak fyzicky, tak i pomocí fotografií. Od včerejška byly také nově vyčleněny dva vozy, které budou objíždět inkriminovaná místa. Jejich obsluhou budou pracovníci MPS spolu s dlouhodobě nezaměstnanými,“ uvedl mluvčí kladenského magistrátu Libor Kasík. Ten také sdělil, že odbor životního prostředí uvítá každou informaci od občanů, kteří je upozorní na podnikatele, již systém nakládání s komunálním odpadem v Kladně zneužívají.

A jak ředitel MPSslíbil, tak zřejměudělal. Již ve čtvrtek ráno bylo celé inkriminované místo uklizeno.

Zuzana Vlková, Matěj Říha

Autor: Zuzana Vlková

Místo události:
10.7.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Setkání Pátečníku v Muzeu T.G.M. v Lánech.
25

OBRAZEM: Pátečníci se sešli v Lánech

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Výlov rybníka v Luníkově přilákal stovky lidí

Luníkov - Lidé místní i z okolí se sešli opět po roce na hrázi rybníka v Luníkově u Slaného. Uskutečnil se zde tradiční podzimní výlov. Majitel rybníka a sousedící rybářsté bašty Tomáš Jelen pozval zájemce a milovníky ryb na podívanou, kterou ocení pokaždé především děti.

Střední Čechy: Máme celkem 26 poslanců

Střední Čechy /INFOGRAFIKA/ - ANO ovládlo Středočeský kraj. Do poslanecké sněmovny se probojovalo 9 jejich poslanců.

Jak se volilo na Kladensku?

Kladensko - Letošní parlamentní volby jsou již za námi. Jednoznačně je ovládlo hnutí ANO 2011, které od voličů z celé republiky získalo necelých třicet procent hlasů. Na podobném čísle zůstala bilance hnutí také na Kladensku. Nad magických pět procent hlasů se pak dostalo ještě dalších osm stran. Celkových devět stran ve Sněmovně je rekordem od vzniku samostatné České republiky. A jak by letošní volby dopadly, kdyby o jejich výsledku rozhodovali jen lidé z Kladenska?

Ano? Ano. I když všichni říkáme, že ne

Sociální sítě, ulice, hospody i obýváky jsou plné nechápavých komentářů. Jak mohl vyhrát Babiš? Okamura? Piráti? Co jsme to za lidi? Jenže tohle je svět kolem nás. Říká se tomu demokracie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení