V rámci celých středních Čech pak hasiči vyjeli celkem čtrnáctkrát. Stromy a silné větve, které nevydržely nápor živlů a bránily v dopravě, museli hasiči odstraňovat z komunikací v Unhošti, Brandýsku, Bratronicích i Tuchlovicích.

Například v Hospozíně bouřka poškodila eternitovou střechu na jedné budově, v Kmětiněvsi popadaly tašky ze střechy na silnici, střechu hasiči částečně zakryli, aby do domu nezatékalo. Jak potvrdila starostka Kmetiněvsi Markéta Němečková, tašky v Kmětiněvsi popadaly z jednoho rodinného domu.

"Hasiči přijeli na pomoc, bohužel uvolněné tašky spadly rodině i na auto zaparkované před domem, kterému poškodily kapotu a rozbily i sklo, takže jim voda vyplavila také vozidlo. Když jsem v pátek projížděla sousedním Hospozínem, všimla jsem si, že na jednom z domů také upravovali tašky. Žádné jiné pohromy jsme tentokrát nezaznamenali," sdělila starostka.

Od půlnoci do pátečních sedmi hodin ráno měli hasiči v celém regionu nahlášeno dalších devět událostí, ve všech případech šlo o popadané stromy. „Další popadané stromy nacházeli na komunikacích řidiči při cestě do zaměstnaní. I takové postupně hasiči odstranili," dodala mluvčí.

Výstraha před silnými bouřkami s nízkým stupněm nebezpečí platila od čtvrtečního odpoledne pro Prahu, celý Jihočeský kraj, většinu Středočeského kraje a Vysočiny a část Pardubického a Královéhradeckého kraje.

V pátek ve středních Čechách meteorologové očekávají převážně zataženo, na většině území s deštěm nebo přeháňkami. Nejvyšší teploty budou 16 až 19 stupňů.