Vysoký stupeň nebezpečí bouřek, který hlásí Český hydrometeorologický ústav, platil i na Kladesku až do páteční půlnoci. „Bouřky budou lokální, nemusí se vyskytnout na každém místě výstrahy. Pohyb bouřek bude velmi pomalý, mohou být i velmi silné doprovázené zejména přívalovými srážkami ojediněle s úhrny přes 50 mm/1 h a kroupami i přes 2 cm. Nebezpečný může být rychlý odtok z krajiny a lokální zaplavení, především v místech většího nasycení půdy. Bouřková činnost bude později večer postupně slábnout,“ uvádí meteorologové na platformě X.

Portál Yr.no, známý jako Norové, hlásil na čtvrteční odpoledne pro oblast Kladna deštivé přeháňky, přičemž nejsilnější měly být mezi 15. a 17. hodinou, což se také vyplnilo.

V pátek 28. června odpoledne a večer se podle ČHMÚ při přechodu studené fronty od západu vyskytnou i silné bouřky. „Budou doprovázené zejména přívalovými srážkami ojediněle s úhrny přes 30 mm/1 h, v opakovaných bouřkách až 50 mm, nárazy větru kolem 70 km/h a kroupami do 2 cm,“ píší meteorologové v předpovědi platící pro Českou republiku.

Kromě toho čekají v pátek Kladensko vysoké teploty. Horké počasí potvrzuje i portál Yr.no. Ten pro oblast Kladna hlásil na páteční 10. hodinu déšť, který by mohl přijít ještě ve 14 a 18 hodin. Nejvyšší teploty pak udává 27 stupňů Celsia.

Sobota by pak měla být tropická, nejvyšší teploty by měly být kolem 31 stupňů. Zatím zcela bez deště.