Břetislav Kostka žije ve Stehelčevsi a kromě malování naivistických obrázků se roky věnuje fotografii, psaní i hudbě. Ve svých dílech často ztvárňuje pražské uličky, náměstí, Karlův most nebo Malou Stranu. V poslední době se začal věnovat malování automobilových veteránů. Kostka také vystupuje už dvě desítky let s kapelou Kudrnáči a byli to právě jeho kamarádi ze skupiny, kteří se postarali hostům o hudební program.

Stejně tak je více talenty obdařena i kladenská výtvarnice Soňa Machová. Její obrazy zahrnují portréty, přírodní motivy a další výjevy ze života. „Ač se malování věnuji dlouhou dobu, dosud jsem nikdy nevystavovala, a je to moje velká premiéra. Mé obrázky jsou z různých období a zahrnují různé styly a techniky. Před časem jsme se s Břéťou potkali na jedné hudební akci, tak jsem moc ráda, že mě k výstavě přizval. Sama bych si asi netroufla,“ řekla Soňa Machová.

Jelikož se věnuje také tanci a hudbě, i její pěvecké vystoupení zpříjemnilo čtvrteční setkání milovníků umění v Ateliéru. Výstava potrvá do 24. června.