Startovat se bude na různě dlouhých tratích v devíti věkových kategoriích. „Sedm jich je určeno pro závodníky s bruslemi fitness a dvě se speed bruslemi,“ vysvětlila ředitelka závodu Michaela Štáfková.

Poslední závod letošní série je naplánován na sobotu 27. září. „Při něm bude fandit všem bruslařům i slavný desetibojař Tomáš Dvořák se svými dětmi, jenž by tak měl převzít pomyslnou štafetu od hlavního hosta minulého ročníku, světoznámého hokejisty Jaromíra Jágra,“ doplnila Štáfková.

Zajímavé budou i ceny, které letos připravili organizátoři pro vítěze jednotlivých kategorií, ale například i pro nejmladšího a nejstaršího účastníka. Všechny děti do deseti let, jež dokončí svou jízdu o délce 560 metrů, odmění cenami, diplomy a medailemi primátor Dan Jiránek. „Za dosavadní tří ročníky konání závodů se z této akce stala oblíbená sportovní událost, která vždy do příjemného prostředí Sletiště přiláká značný počet závodníků i diváků. Proto bych chtěl poděkovat všem partnerům a závodům popřát vše dobré do dalších let,“ uvedl primátor.

Diváci i závodníci se mohou rovněž těšit na zajímavý doprovodný program. Registrace účastníků začíná v devět hodin, o hodinu později pak odstartuje jízda nejmladších bruslařů.