Asfaltový okruh určený pouze pro bruslaře na kolečkových bruslích dlouhý 560 metrů a široký 2,8 m, nějak takto se dá popsat in–line dráha v areálu kladenského Sletiště, která byla internetovým portálemwww. kudyznudy. cz vyhlášena nejlepší tuzemskou turistickou aktivitou.

Soutěž, kterou pořádá česká centrála cestovního ruchu Czech Tourism, se skládala ze čtrnácti podkategorii podle zaměření atrakce, například adrenalinové sporty, pěší turistika a zimní sporty. Kladenská in-linová dráha (www.inline-draha.cz)získala první místo v kategorii Fitness a sport.

Návštěvníci webových stánekzasílali své návrhy na nominace míst, kde se jim líbilo, a která je oslovila. Celkem bylo zasláno 6450 typů a do užšího kola pak postoupilo 290 aktivit.

„Jsme skutečně velmi potěšeni, že naše in-line dráha uspěla v tak velké konkurenci. Myslím, že toto ocenění podtrhává fakt, že tato pod stromy vedoucí trať v příjemném prostředí Sletiště je velmi častým cílem bruslařů nejen z Kladna, ale i z jeho širšího okolí,“ uvedl kladenský primátor Dan Jiránek.

Město má v plánu i další rozšíření této dráhy. „Vše bude záležet na tom, zdali se nám podaří uzavřít dlouhodobý pronájem se společností Lesy České republiky, na jejichž pozemcích toto rozšíření plánujeme,“ doplnil náměstek primátora Miroslav Bernášek.

Z okolí Kladna vyhrál podkategorii Cykloturistika 11 km dlouhý okruh parkem veltruského zámku(www.dolnipovltavi.cz/?p=31).

Souběžně byly vyhlášeny výsledky soutěže Turistické regiony. Krásné osmé místo v regionu okolí Prahy (střední Čechy) získal malý přívoz na Křivoklátsku v Luhu pod Branovem a jeho pamětní síň spisovatele Oty Pavla (www.otapavel.cz).

Autor: Daniela Řečínská