„Plochu bude možné v budoucnu rezervovat a pronajmout pro individuální využití. Povrch lze využít i na jiné, například firemní akce, taneční soutěže, výstavy a podobně,“ uvedl ředitel SAMK Lukáš Kubica.

Veřejné in-line bruslení bylo na stadionu zahájeno v sobotu. Bruslaři mohou plochu využívat každé úterý od 20 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin. Vstupné je 30 korun.

Zároveň lze bruslit na in-line dráze na Sletišti uvedené do provozu v květnu 2006. Je dlouhá 560 metrů a po celé délce je osvětlena. Bruslaři ji mohou využívat i pro pozdně odpolední nebo večerní bruslení. Těm, kteří nemají vlastní brusle, je zde k dispozici půjčovna, ale i úschovné boxy k odložení batohu s obuví.

„In-line bruslení je krásným odreagováním. Na kladenské dráze potkáte bruslaře všech věkových kategorií, ale převažují děti,“ poznamenala instruktorka in-line bruslení Veronika Vlčková.

Pokud dítě postavíte na brusle poprvé, nesmíte zapomenout na chrániče a helmu. „Důležité jsou kvalitní brusle, v tomto směru se nevyplácí šetřit. S nováčky musíte trpělivě, rozhodně je lepší svěřit dítě profesionálnímu trenérovi, neboť s cizím učitelem lépe spolupracuje. Dříve byla o trenéry nouze, nyní je jich v Kladně dostatek a přibývá i kurzů pro začínající instruktory,“ dodala Vlčková.

I při in-line jízdě je na prvním místě bezpečnost bruslařů. Nejčastěji dochází ke zranění rukou, zápěstí a předloktí. Do výbavy každého bruslaře by měla patřit helma a kompletní sada chráničů na kolena, lokty a zápěstí s dlaněmi.