Letos se nepojede žádný závod v červenci a srpnu. Naopak bruslařům přibude jeden červnový termín. ,,Je to především kvůli počasí. Samozřejmě také bývá hodně dětí na prázdninách mimo město,“ vysvětlila Michaela Štáfková, ředitelka závodu.

V září na tuto bruslařskou akci pravidelně zavítá nějaká slavná osobnost. V minulosti se zde objevil Jaromír Jágr nebo Tomáš Dvořák. Kdo to bude letos? To zatím organizátoři nechtějí prozradit. Pro vyznavače bruslení na kolečkách ale pořadatelé připravili dvě další novinky. Prvního září budou soutěžit u obchodního centra v Kročehlavech a připraven je dokonce závod, v němž pojedou závodníci dvacet čtyři hodin v kuse.

Přestože v sobotu dopoledne nebylo počasí úplně vydařené, dětí bylo na Sletišti několik desítek. ,,Vzhledem k tomu, že ještě ráno pršelo, je účast opravdu výborná. Je vidět, že Kladno in-line bruslením žije. Ve třech dětských kategoriích soutěžilo zhruba sedmdesát dětí. Všechny po skončení soutěže dostaly ceny a diplomy, které jim předal kladenský primátor Dan Jiránek,“ uvedla Michaela Štáfková.