ON-LINE ke koronaviru ZDE

"Apelujeme na vás, abyste zpozorněli, pokud některého ze svých sousedů déle neuvidíte. Zkuste na něj zazvonit či zaklepat a zjistit, zda je v pořádku či potřebuje pomoc. Můžete nabídnout svoji pomoc s nákupy či různými pochůzkami, abyste je ochránili před nákazou, která pro ně může být fatální. Samozřejmě při dodržení všech hygienických zásad při ochraně Vašeho zdraví i zdraví druhých," říká Edita Zárubová, vedoucí Odboru sociálních věcí, školství a zdravotnictví Městského úřadu ve Slaném.

Na stránkách města jsou podle jejích slov zveřejněny telefonické kontakty, kde si senioři a osoby se zdravotním postižením případně mohou nějakou službu či pomoc telefonicky zajistit sami. Tato pomoc je zajišťována převážně dobrovolníky. "Proto vás prosíme, abyste zvážili, zda je ve vašich možnostech pomoci vašim sousedům alespoň s něčím, aby síly dobrovolníků stačily k pomoci i ostatním (ohroženým) spoluobčanům, kteří nemají nikoho blízkého, kdo by jim zajistil vše potřebné," dodává Zárubová.

V případě, že se soused neozývá, je třeba zhodnotit situaci (zda nemůže být u příbuzných apod.) a popřípadě je nutné zkontaktovat příslušné složky záchranného systému. "Pokud není ve vašich možnostech pomoc sousedovi zajistit, kontaktujte vedoucí Odboru sociálních věcí, školství a zdravotnictví a situaci s ní můžete zkonzultovat," upozorňuje mluvčí slánského úřadu Markéta Růtová.

Kontakt Odboru sociálních věcí, školství a zdravotnictví, Edita Zárubová, tel. 724 178 186

Koronavirus v Česku