Kuchařský tým, v němž soutěžilo šest žáků a dva pomocníci, absolvoval ve dvou hodinách vždy v páru kuchařský pětiboj, kdy v časovém limitu 30 minut museli splnit následující soutěžní disciplíny pětiboje. Za úkol měli nakrájet čtvrt kila oloupané cibule, dvacet deka pórku, filetování celého pstruha bez šupin a ostatní soutěžící mezi tím připravovali 15 porcí pokrmu z kuřete, 15 porcí pokrmu ze pstruha a 30 porcí moučníku.

Druhý číšnický tým, v němž soutěžilo šest žáků a dva pomocní číšníci, v čase 1,5 hodiny připravovali pro změnu restauraci na provoz - od rozmístění stolů, jejich prostření, přípravy inventáře a tak dál. „V tomto čase rovněž vždy ve dvojicích soutěžili žáci v baristické disciplíně. Každý žák připravoval dvě espressa a dvě capuccina. Před zahájením servisu soutěžního menu proběhla Barmanská show, při níž žáci připravili každý 5 porcí aperitivního nealkoholického drinku dle vlastní receptury. Poté následoval servis welcome drinku (aperitivní drink z barmanské disciplíny) a nabídka soutěžního menu. Nabídka nápojů, objednávka pokrmů a její předání do kuchyně. Kuchařský tým následně expedoval své pokrmy, které číšnici servírovali hostům. Menu bylo spárováno s víny, které žáci prezentují a nalévají. Poté následovaly moučník a káva. Na tuto disciplínu měly oba týmy 60 minut. Číšnický tým, který menu prezentoval a servíroval hostům. Kuchařský tým, jenž pokrmy expeduje. Úžasné na soutěži je i to, že žáci se hned po skončení soutěže dozvědí od porotců, jaké klady a zápory v jejich práci shledali,“ řekla k soutěži ředitelka SŠSaŘ Stochov Jaroslava Pichová.

Finálovému dni však předcházel tvrdý trénink. Celé září proto několik dnů v týdnu probíhaly nácviky na soutěž. „Přizvali jsme ke spolupráci profesionály z oboru gastronomie. Žákům pomáhal v přípravě na baristickou disciplínu Michal Křižka. Zapůjčil škole vše potřebné od šálků až po velmi kvalitní a drahý baristický stroj. Z Poděbrad jezdil žáky nezištně trénovat jako pomoc profesionála mladým a průbojným žákům,“ popsala učitelka školy Martina Štiková, učitelka odborného výcviku oboru Kuchař – číšník SŠSaŘ Stochov.

Na barmanskou disciplínu žáky připravoval David Neumann ze společnosti Simply Bar. I on žákům dal k dispozici veškeré potřebné barmanské náčiní, suroviny a svůj čas. Žáci Davida v rámci nácviku navštívili v Sasazu baru, což pro ně samo o sobě byl veliký zážitek. I David vše poskytl žákům zdarma. „Nejen tito dva profesionálové pomáhali svou radou a zkušeností. Instruktoři z našich odloučených pracovišť věnovali žákům svůj čas a navštívili středisko gastronomických služeb Střední školy služeb a řemesel Stochov jak při nácviku, tak při generální zkoušce. Žáci si vyzkoušeli pocit připravovat se pod drobnohledem profesionálů i zpětnou vazbu, která nebyla vždy příjemná,“ dodala učitelka.

Podle jejích slov už to, že se stochovští žáci probojovali do celorepublikového finále, kam z 50ti oslovených škol postoupilo 5 nejlepších, byl pro žáky veliký úspěch. „Ve finálové top 5 jsme Středočeský kraj i Prahu reprezentovali jako jediný zástupce právě my. Tvrdý trénink na finálový den se vyplatil. Kuchařský tým se umístil na nádherném druhém místě. V kategorii kuchařského pětiboje se žák našeho týmu Jan Krško umístil také na druhém místě a celý tým kuchařů i číšníků jako top gastro tým si odvezl bronzové medaile za 3. místo v této soutěži,“ řekla Martina Štiková.

Žáky na soutěž připravovali učitelé odborného výcviku: kuchařský tým trénoval Michal Kemr, číšnický tým Martina Štiková a vedoucí učitelka odborného výcviku paní Miroslava Moravcová.

“Především jim, učitelům a patronům soutěže - panu Neumannovi a panu Křižkovi patří obrovský dík za trpělivost, přípravu, motivaci žáků i samotný úspěch v celorepublikovém kole, za vytvoření skvělého kompaktního týmu mladých kuchařů a číšníků, kteří plánují stát se skvělými odborníky v oblasti gastronomie. Všichni společně během říjnového víkendu prožili atmosféru soutěžního klání, nervozitu a stres časového limitu, nádhernou explozi pozitivních emocí a slziček štěstí, zkrátka sílu okamžiku, který se navždycky ukládá do paměti jako nezapomenutelný prožitek štěstí. Jsem hrdá na úspěch našich kuchařů a číšníků i na naše skvělé učitele, blahopřeji jim k vítězství a děkuji za skvělou reprezentaci školy,“ uzavřela ředitelka školy Jaroslava Pichová.