Místa, kam za dob socialismu neměl běžný smrtelník absolutně přístup a protivzdušná obrana státu zde byla pod přísným dohledem a utajením armádou, jsou nyní pravidelně k dispozici návštěvám všech generací.

Díky nadšeným členům ze spolku Bunkr Drnov, kteří objekt spravují, se dozvíte mnohé o tom, jak bývalo socialistické Československo z tohoto strategického místa střeženo raketami pro případ útoku imperialistů.

První letošní výprava si prohlédla jedinečné vojenské exponáty a stejně tak prošla podzemními prostory. Expozice je upravena tak, jako by se vojáci jen na chvíli vzdálil ze svého pracoviště. Některé důstojníky můžete dodnes v bunkru potkat naživo, a dokonce vás zasvětí do tajů své profese.

Hudba na náměstí - koncert skupin Deratizéři a Dilemma in Cinema
OBRAZEM: Deratizéři a Dilemma in Cinema na slánském náměstí

Otevíracím dnem budou letos pouze prázdninové soboty, tj. od 11. července do 29. srpna včetně.

Velikost prohlídkové skupiny je omezena kvůli covid opatřením na maximálně 20 osob, i z toho důvodu doporučují členové spolku využít rezervační formulář na svých internetových stránkách.

"Pokud nebude na místě určeno jinak, všichni návštěvníci jsou povinni mít roušku nebo jinou ochranu dýchacích cest.

Neručíme za zdravotní stav ostatních návštěvníků, proto pokud patříte do ohrožené skupiny obyvatel, zvažte prosím svoji návštěvu u nás," zdůraznil předseda Bunkr Drnov, Matěj Louda.

Autoři knihy Družec v běhu času - zleva Vladimír Drvota, uprostřed Miroslav Oliverius a druhý zprava Václav Vodvářka.
Trojlístek autorů pokřtil knihu Družec v běhu času