Růžové, modré i zelené. Kalhotky s kapsami i bez, botičky, které se v dlani ztratí, šatičky, svetříky, sukénky i dětské kočárky a další zachovalé věci nabídla 1. svárovská burza dětského oblečení.

Díky iniciativě sedmi desítek svárovských maminek se v tamním společenském sále uskutečnila jedinečná akce, kterou Svárovští ještě nezažili. Velký zájem veřejnosti dokázaly přilákat nejen velmi pěkné a originální kousky oblečení, ale především přátelská až rodinná atmosféra, která zaplnila prodejní prostor.

Kromě hadříků nechyběly ani výtečné domácí moučníky, na než bylo v sobotu rovněž pamatováno. Podařenou akci si pochvaloval i svárovský starosta Ivan zetek. „Je fajn, když jsme tu postavili společenský sál, že jsou lidé natolik aktivní a dokáží ho využít pro podobné záležitosti.

V tomhle směru to v naší obci funguje dobře. Máme tu celkem už pět občanských sdružení. Díky tomu, že k nám poměrně často jezdí herečka Alice Bendová a rozhodla se burzu podpořit, je to pro příchozí o to větší zážitek,“ řekl starosta.

Jeho slova přítomná herečka a patronka akce doplnila: „Musím říci, že burza oblečení je velmi povedená, protože lidí přišla spousta a vypadá to, že se to stane tradicí. Maminky jsou úžasné, všechny pomáhaly s organizací a dokonce i napekly, takže zkrátka moc fajn den,“ řekla Alice Bendová.

Vydařenost burzy, z níž část výtěžku putuje na podporu základní a mateřské školy, si pochvalovali i ostatní návštěvníci. „Oblečení je kvalitní a levné a je moc dobře, že to tady uspořádali. Nakoupila jsem tu pro mladší dceru, tak jsem spokojená,“ řekla například Iveta Dittmajerová z Červeného Újezdu.