Cennosti i veteš. Více než kde jinde platí zde na tržišti, že každé zboží má svého kupce. Co jeden dávno z půdy vyhodil, druhý úporně shání pro ucelení sbírky. Obrazy, lovecké i historické zbraně, almary, porcelán, sošky, hodiny, radiopřijímače, vojenské oblečení, pohledy, známky, odznaky, gramodesky, knihy, staré hračky a mnoho dalšího. To vše lze najít dvakrát do měsíce na buštěhradské burze.

Sběratelské trhy zde v bývalém zemědělském areálu za městem pořádá už devětadvacátým rokem Rudolf Zeisl, který po sametové revoluci převzal štafetu po svých předchůdcích. „Leden je na účast vždycky slabší, ale ti, kteří chtějí prodávat nebo něco koupit, přijedou i tak. Pravidelně se zde scházíme každé dva týdny a další burza bude už 28. ledna,“ řekl pořadatel.

Lidičtí a členové kladenské obce legionářské se poklonili památce výsadkářů operace Silver A.
Lidičtí a legionáři z Kladna se poklonili památce výsadkářů operace Silver A

Největší zájem očekává s nástupem vyšších teplot zhruba od března, kdy páteční vetešníky a starožitníky vystřídají každou sobotu farmáři. První letošní farmářské trhy se v buštěhradském krechtu uskuteční v sobotu 5. března a potrvají do června prakticky až do jahodové sklizně.