V budově, kterou dosavadní vlastník poměrně důkladně zrekonstruoval, se konaly roky vyhlášené diskotéky a další společenské akce. Dění zde utichlo teprve před několika lety. Majitel objekt následně pronajímal jako skladové prostory, které byly temperované. Prostor tudíž není poškozený ani zanedbaný. Prakticky stačí jen vymalovat a uklidit a už 22. února 2025 by se zde mohl konat městský ples.

Buštěhradští sice vlastní zámek, kde jsou celkem dva sály, ale jeden je poměrně malý, tam se konají zastupitelstva. Hlavní sál, velký, ve střední části zámku, čeká teprve rekonstrukce, která bude nákladná a je teprve v dlouhodobém výhledu. Odhadem přijdou opravy středního křídla se sálem, pro které se teprve tvoří rozpočet, zhruba na 100 milionů korun a bez dotace se neobejdou.

„Ve městě máme i sokolovnu, ale Sokolové mají i řadu svých vlastních akcí, takže nemohou uspokojit veškerou poptávku. Výhodou společenského sálu kina je, že jsou zde funkční osvětlovací rampy, pódium a veškeré potřebné zázemí. Na příštím zasedání zastupitelstva nás čeká schválení úvěrové smlouvy s bankou, jelikož koupi kina budeme hradit prostřednictvím úvěru a následně bude podepsána kupní smlouva s majiteli a zahájen převod na město,“ sdělila starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková.

close Starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková. info Zdroj: Deník/Kateřina Nič Husárová zoom_in Starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková.

Když půjde vše podle plánu, město by budovu kina mohlo začít užívat na podzim. „Naším záměrem je vybudovat v sále parketovou podlahu, protože dosavadní koberce a dlažba jsou nevyhovující, ale žádné další investice v dohledné době nebudou zapotřebí. Rádi bychom zde pořádali městský i školní ples a další akce,“ dodala starostka a doplnila, že ji samotnou překvapilo a potěšilo velice, jak obrovskou podporu získal návrh na koupi kina mezi buštěhradskou veřejností: „Na zasedání přišla spousta lidí a mnoho se jich vyjadřovalo i na facebooku. Sama jsem netušila, že koupě kina bude mít tak kladný ohlas. Za nás je to skvělá zpráva.“

Ve prospěch modernizace kina bude možné výhledově čerpat také finanční podporu zvenčí. „Dotace lze čerpat na občanskou vybavenost i na kulturní zařízení. Rádi bychom proto v budoucnu vytvořili projekt například na úpravy interiéru, osvětlení, ozvučení nebo úpravy hlediště,“ uzavřela starostka Buštěhradu.