Na jejím zvolení se dohodla nově utvořená koalice. Vítěz voleb, nezávislé sdružení Společně, se na tom domluvilo s buštěhradskými občanskými a sociálními demokraty. V opozici tak pro nadcházející čtyři roky zůstává hnutí „Pro Buštěhrad“

se třemi mandáty a zástupce TOP 09 s jedním.

Ve městě vystačí s jedenáctičlenným zastupitelstvem,

radu nepostaví. Na všem podstatném se chtějí domlouvat v co největším počtu.

Jak řekla včera Kladenskému deníku předpokládaná starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková, vše je ještě velmi čerstvé a ani jejího zástupce zatím nevybrali.

„Paní starostka má zákonnou lhůtu na to, aby svolala ustavující zastupitelstvo a předala úřad. Podle mě se sejdeme někdy na začátku listopadu,“ popsala Javorčeková.

Jelikož je vedení městského úřadu náročné, bude pro svoji funkci uvolněna. „Jsem architektka, takže dokončím rozdělané věci a budu se naplno věnovat Buštěhradu. Co se týká mojí profese, myslím, že mi za čtyři roky nic neuteče,“ řekla Javorčeková.

Za priority v obci považuje především dokončení prací 
v západním křídle zámku, kde sídlí městský úřad. Vzhledem k tomu, že budova náleží ze tří čtvrtin Středočeskému kraji, očekává společně s kolegy tudíž iniciativu zejména ze strany Kraje.

Nové vedení města chce dále obnovit i komunikaci s majiteli historického pivovaru, který je roky nevyužitý a chátrá.

K dalším věcem, které musí Buštěhradští dotáhnout do konce, patří místními dlouhodobě odmítaná výstavba bioplynové stanice na periferii města. Záležitostí se nyní zabývají právníci.

„Budeme se snažit především o to, aby radnice fungovala transparentnějším způsobem než dosud, aby byl na internetu k vidění obecní rozpočet, všechny smlouvy a veškeré informace o chodu města.

Chceme naplňovat volební program tam, kde se s ostatními shodneme,“ dodala Javorčeková.

V různých tématech mají s kolegy vytyčeny jednotlivé body. Například: likvidaci černých skládek, více dotací na chodníky a zeleň. Pokusit

se přesvědčit obyvatele Buštěhradu hlášené jinde, aby se zapsali do města, což přinese do pokladny až milion korun, či vybudování koupaliště v dolním rybníku.