K neštěstí došlo po jedenadvacáté hodině za obcí Ľubochňa. „Vozidlo dostalo na mokré vozovce smyk a přejelo do protisměru, kde se po nárazu do svahu převrátilo na bok,“ řekla Kladenskému deníku mluvčí krajského policejního ředitelství v Žilině Ingrid Jančulová. Muž, který při nehodě zemřel, byl dvaatřicetiletý Slovák. Sedm jeho krajanů a jeden Čech byli zraněni. Škoda na vozidle byla vyčíslena na zhruba půl milionu slovenských korun. Devětapadesátiletý řidič vyvázl bez zranění, podle Jančulové nebyl pod vlivem alkoholu.

Autobus byl starý zhruba 3,5 roku a patří ČSAD MHD Kladno. „Technickou prohlídkou prošel letos v březnu bez problémů. Řidič je zkušený, pracuje u nás přes třicet let. On i jeho kolega byli odpočatí, k nehodě došlo dvě hodiny po výjezdu linky. Před ním měli čtrnáctihodinovou přestávku,“ uvedl ředitel společnosti Ludomír Landa.
Havarovaný bus zůstal na Slovensku, nezraněné cestující ČSAD ve spolupráci se slovenskými partnery dopravilo do Kladna. Inkriminovanou linkou podle Landy jezdí nejčastěji slovenští dělníci, ale i turisté.

Na Slovensku jde již o druhou nehodu autobusu se smrtelnými následky během čtyřiadvaceti hodin. V neděli večer se nedaleko Hriňové na středním Slovensku zřítil do rokle autobus, v němž jelo 42 osob. Čtyři lidé zahynuli.