Začínají prázdniny a cestující by se měli připravit jako každý rok na změny v jízdních řádech kladenské městské hromadné dopravy.

Pozor by měli dávat také řidiči. Na začátku července totiž začne rekonstrukce ulice Železničářů, která bude v úseku mezi ulicemi J. Čapka a Kožovskou kompletně uzavřena.

Kvůli uzavírce bude trasa městských linek číslo 4 a 17 a příměstských linek A29 a A30 vedena objížďkou ulicemi J. Kociána a Milady Horákové.

„Náhradní zastávky budou pro všechny odkloněné linky ve stanicích J. Kociána a Na kovárně. Pro linky číslo 14 a 17 bude zřízena další náhradní zastávka v ulici Josefa Čapka na úrovni vyústění ulice Březinovy. Autobusová linka do Prahy A57 bude místo u ČSAD začínat v zastávce Nádraží,“ sdělil Ludomír Landa, ředitel dopravní společnosti ČSAD Kladno.

Na období prázdninových měsíců dochází jako každoročně k omezení provozu většiny linek městské hromadné dopravy prodloužením intervalu mezi spoji.

„Vzhledem k současné klesající obsazenosti autobusů dojde v létě k výrazné změně u linek číslo 15 a 16 zajišťujících návoz zaměstnanců do průmyslové zóny Jih. Návoz bude zajišťován pouze jednou linkou s výchozí zastávkou na Náměstí Svobody a trasou přes Sítnou, Hvězdu a Zdravotní středisko,“ popsal Ludomír Landa.

Příměstské linky středočeské integrované dopravy pojedou podle celoročních jízdních řádů, zastaven bude provoz spojů označených znaménkem s časovým omezením vysvětleným pod každým jízdním řádem.