Důchodkyně Věra Černá z Kladna má problém. Ten se týká jejích cest autobusy na hrob manžela na hlavních kladenských hřbitovech. Poté, co sem přestala zajíždět linka číslo 3 se totiž na pietní místo dostává obtížněji.

„Zrušit trojku ke hřbitovům mohl pouze muž. Žena by takovou blbost vymyslet nemohla. Jen si zkuste zajet na hřbitovy s přestupem na autobus číslo osm, když vůz má tři schody a vy máte v rukou berle, tašku s vodou a kytku. Přitom na hřbitov jezdí nejčastěji starší vdovy, které už špatně chodí,“ stěžuje si Věra Černá.

K situaci se vyjádřil ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa. „Vytížení linky číslo 8, která zajíždí až do centra města, se poté, co byl ukončen provoz trojky až ke hřbitovům, zhruba ztrojnásobila. Navíc na osmičku navazují téměř všechny spoje projíždějící Kladnem,“ vysvětlil Landa.

Kladenský deník ale může jako první přinést především starším ženám dobrou zprávu. ČSAD MHD Kladno uvažuje už v brzké době o opětovném prodloužení linky 3 až ke hřbitovům.

„Ještě do Dušiček zavedeme každý den v dopoledních, případně i odpoledních hodinách navíc dva vybrané páry spojů linky číslo 3, které budou z dosavadní konečné v ulici V. Lanny zajíždět ke hřbitovům,“ prohlásil ředitel přepravní společnosti s tím, že ve dnech 28. až 30. října, kdy je očekáván zvýšený zájem o návštěvu pietního místa, bude výrazně posílena autobusová doprava.