Oslavy jsou zatím trochu předčasné, nicméně pokud se nikdo z neúspěšných kandidátů neodvolá, začne prý rekonstrukce na podzim.

„Do výběrového řízení se přihlásili čtyři uchazeči, z nichž byl jeden pro nesplnění kvalifikačních předpokladů vyloučen," řekl mluvčí kladenského magistrátu Vilém Frček.

Cesta k rekonstrukci divadla byla velmi dlouhá. První problémy se vyskytly kvůli speciálním materiálům a postupům, které si historická budova žádala. Z toho důvodu muselo město přepracovat žádost o dotaci.
„Katalogy položek stavebních prací s těmito materiály nepočítaly," dodal Frček.

Následně muselo vedení města zrušit výběrové řízení. Učinilo tak na doporučení policie, která začala kvůli výběrovému řízení v jiném městě vyšetřovat firmu, jež tendr zajišťovala i pro Kladno.

„Letošní zpoždění bylo způsobeno podáním námitky jedné z neúspěšných firem a přerušením kontroly výběrového řízení Úřadem regionální rady, který zprostředkovává čerpání dotací s doporučením nového posouzení nabídek výběrového řízení," vysvětlil mluvčí magistrátu.

Ovšem zcela nové výběrové řízení se konat nemuselo, komise jen znovu ohodnotila stávající nabídky,
„Pevně věřím, že práce na dlouho očekávaném projektu začnou i přes tyto komplikace co nejdříve," řekl k divadelní anabázi primátor Kladna Dan Jiránek. 

Dotace na rekonstrukci je už schválená a představuje až 167 milionů korun. Návrh podoby opraveného divadla v režii architekta Davida Vávry zahrnuje celkovou modernizaci budovy, rozšíření o kavárnu s multifunkčním sálem a alternativní scénu.

Divadlo bude vybaveno moderními technologiemi, především vzduchotechnikou, systémem pro inteligentní řízení budovy, bezpečnostním systémem, novými rozvody inženýrských sítí a hlavně moderní divadelní technikou.

Zásadně bude změněno jeviště i hlediště. „Divadlo bude splňovat dnešní standardy v nárocích na komfort pro diváky i herce," vyjádřil se k nové podobě kulturního stánku mluvčí Vilém Frček. V divadelním sále se zmenší počet míst. Pro návštěvníky se sledování představení stane příjemnějším a pohodlnějším. Zásadní proměna čeká i samotné jeviště.