Uplynulou neděli dívky 
z dětského domova připravily po měsíčním nacvičování 
v kladenské restauraci pohoštění pro vzácné hosty, včetně primátora Dana Jiránka. Poté získají možnost pracovního uplatnění.

„Cílem projektu Šance pro práci, který odstartoval v restauraci v centru města, je získat sebedůvěru, pracovní zkušenosti v reálném prostředí a umožnit následně mladým lidem snazší zapojení do společnosti.

Každou neděli proto skupina šesti děvčat z dětského domova tráví odpoledne v provozu restaurace od kuchyně až po barmanský pult,“ řekla manažerka projektu Alena Zdvihalová.

Projekt je uskutečňován pod vedením majitele restaurace Zdeňka Doubka, který se bez váhání do spolupráce na něm zapojil, protože v něm spatřuje velký smysl.

Restauratér o spolupráci s dívkami z dětského domova řekl: “Je radost spolupracovat s lidmi, kteří mají zájem o práci. O velikonoční neděli děvčata připravila nacvičené menu pro několik pozvaných hostů. Šikovné jsou všechny. S chutí proto nabídnu brigádu jedné z nich. Už mám vybráno.“

Neděle byla skutečně vpravdě sváteční. Mladé slečny přichystaly plnohodnotné menu o třech chodech, kde nechyběl předkrm, polévka, hlavní chod, salát, dezert a koktejly.

Pozvání přijali a podporu tomuto projektu dali ředitelka kladenské fakulty Eva Čermáková, primátor Dan Jiránek, přední český návrhář Mike Zachevar, modelka Barbora Navrátilová a další.

Za zmínku stojí, že to není první spolupráce C4C s restaurací. Podnik se před nedávnem zapojil také do akce 1Kč k účtu, která podporuje návštěvy klaunů v Kladenské nemocnici.

„Projekt se velmi osvědčil a máme na něj jen pozitivní reakce. Proto jsme neváhali a nabídli pomocnou ruku při další prospěšné akci,“ popsal začátek spolupráce Zdeněk Doubek.
Nemalou radost má také ředitel jednoho ze zúčastněných dětských domovů Roman Pejša, jenž má na starosti zařízení v Ledcích.

„Z našeho domova se do projektu zapojila celkem tři děvčata Angelika Sztojková, Kateřina Bartoňová a Nikola Lacková. Je to super nápad a jsem rád, že dívky mají šanci pro život. Naučí se řemeslu, novým dovednostem, práci v kolektivu, disciplíně a zvýší si možnost získat pracovní uplatnění.

Za to tvůrcům projektu a spolupracovníkům patří velký dík,“ uzavřel ředitel Dětského domova se školou v Ledcích Roman Pejša.