Toto sdružení má po republice několik skupin, do kladenské patří sedm aktivních členů.

„Jelikož chodíme pomáhat do mnoha organizací na Kladensku, jako jsou domovy důchodců, dětské domovy a speciální školy, je sedm psů poměrně málo. Proto neustále sháníme nové členy, kteří by se svým čtyřnohým kamarádem rádi pomáhali ostatním. V canisterapii vůbec nezáleží ani na plemeni, ani na velikosti psa, ale především na jeho povahových rysech,“ uvedla majitelka dvouletého černého labradora Scandyho a zároveň členka kladenské skupiny organizace Cantes Kateřina Vacinová.

Mezi časté techniky patří například zapínání obojku, u něhož se procvičí jemná motorika, házení aportu, česání a hlazení srsti, krmení, nebo dávání povelů kvůli vývoji řeči. Svou práci odvádějí všichni členové bez nároku na honorář. Jedinou odměnou pro ně je, když vidí sebemenší pokroky svých pacientů. Za jeden z větších úspěchů považují pomoc malé Karolínce, která je velmi uzavřená a příliš nevnímá svět okolo sebe. Po čtyřměsíční terapii však udělala veliký pokrok. Pokaždé, když je se svým čtyřnohým kamarádem, tak se dokonce hlasitě směje.

Včera se v dětském rehabilitačním centru Zvonek natáčel díl magazínu nejen pro postižené Klíč, který budete moci zhlédnout na konci prosince v České televizi.