Architektonickou soutěž s názvem Cena architekta Antonína Raymonda pořádá ve spolupráci s Českým centrem Tokio a Raymond Architectural Design Office, Inc. Statutární město Kladno a architekt David Vávra. Ten také zasedl v čele odborné poroty, která studentské práce hodnotila.

„Vaše práce je vlastně taková architektonická poezie, takový laskavý dotek. Studenti nás mají většinou trochu zprudit, ale vy jste nás naopak potěšil", řekl směrem k vítězi soutěže David Vávra.

Účastníci letos navrhovali nové řešení parkovacího prostoru u supermarketu v Kleinerově ulici. Vítězem letošního ročníku se stal Tomáš Havelka, student Fakulty architektury Českého vysokého učení technického. Nejúspěšnější účastník se může těšit na dvoutýdenní studijní a pracovní pobyt v Japonsku.

„Architektura a rozvoj města jsou důležitým bodem naší strategie pro zlepšení kvality života v Kladně. Budeme proto nadále podporovat tvůrčí studentské práce, které jsou často plné neotřelých nápadů a zajímavých řešení," vyjádřil se člen poroty a radní pro rozvoj města architekt Ondřej Rys.

Na soutěž navazuje výstava Antonína Raymonda, kterou mohou lidé navštívit v Galerii Jaroslava Fragnera na Betlémském náměstí v Praze až do neděle 6. prosince.

Antonín Raymond - Antonín Raymond se narodil 10. května 1888 v Kladně. Antonín Raymond byl český architekt, který žil v Japonsku a USA. Je považován za jednoho ze zakladatelů moderní architektury v Japonsku.