Jak potvrzují prodejci, největší zájem je o kapry ať už šupinaté nebo lisce. Jindy v roce je to podle prodavačů v obchodech spíše losos, pstruh, candát nebo tuňák. Před Vánocemi si ale Češi skutečně nejčastěji přejí tuzemskou nejvyhlášenější rybu, kterou je zkrátka kapr. Nejlépe pak o váze dvou až tří kilogramů.

Jelikož není každý zdatným řezníkem a zabíjení ryb je mu třeba nepříjemné, tuto službu poskytnou prodejci na místě u stánku. Omráčení ryby stojí od pěti korun, zaplatit si je možné i zabití, vykuchání a naporcování. Za to ale zákazník zaplatí i několik desítek korun navíc. Kilo kapra vychází na Kladensku přibližně od 90 do 100 korun. Cenově ve výhodě jsou ti, kteří ryby nakoupili při podzimních výlovech a mají je v mrazáku.

Jak se shodují prodejci, kvůli suchému a teplému letnímu počasí neměly ryby váhové přírůstky jako v jiných letech, takže se cena o něco zvedla. „Přibližně o pět korun,“ potvrzuje prodejce ryb Jan Pleticha.

Recept na kapra ve zlatých šupinách

Kliknutím zvětšíte.

Pro opravdového labužníka, který se ale na kapra těší celý rok, to není na překážku. Ten kdo rybí pochoutky miluje, si je neodpustí za žádnou cenu. „Někdo má vášeň pro dobré pití, jiný má slabost na ženy a třetí nemůže slavit Vánoce bez ryby,“ říká z úsměvem prodejce před slánským obchoďákem.

K místům, kam zákazníci nejčastěji směřují své kroky, jsou často parkoviště před obchodními centry nebo vyhlášené rybí speciálky, jakými je na Kladensku například velkoobchod Fine Fish dodávající do své provozovny ve Velvarské ulici ve Slaném čerstvé ryby z celého světa. Otevřeno je až do soboty do 12 hodin. Dále Rybárna Libušín-Důl, kde mají ale už o Štědrém dnu zavřeno. Takže zde lze nakoupit nejpozději v sobotu do 17 hodin. Vyhlášené je v regionu i rybářství Mšec.

Jak řekl včera Kladenskému deníku prodejce kaprů před kladenským obchodním centrem v Kleinerově ulici, Zdeněk Rückl, prodávat ryby zde bude do soboty. „Prodejem se zabývám pátým rokem a druhým jsem zde v Kladně. Je to dobré místo. Prodával jsem už i ve Slaném, ale například u Penny to tam bylo slabší. Lidé mají různé požadavky, jak na váhu ryby, tak na druh. Mezi zákazníky vedou kapři bez šupin nad dvě a půl kila. Usmrtit, vykuchat a naporcovat si je nechává zhruba polovina kupujících. Někdo vyžaduje kapra živého pro děti do vany. Mýma rukama projdou denně desítky ryb. Kolik jich zabiji a zpracuji, ani neodhadnu. V době adventu jistě stovky,“ potvrzuje Zdeněk Rückl, jenž prodává kapry v ceně   od 95 do 99 korun za kilo.

Ti, kteří si u něj nechají rybu kompletně zpracovat a nechtějí doma dělat nepořádek zaplatí službu 135 korun. Lze ale požadovat i jednotlivé úkony.