Vánoční svátky plné pohody a klidu jsou za námi. Zanedlouho se dostaví oslavy příchodu nového roku. V posledních letech je populární užít si těchto chvil v zahraničí či na horách. Kladenské cestovní kanceláře a agentury nabízejí různé možnosti a alternativy jak strávit konec roku.

Simona Pourová z cestovní kanceláře na kladenské pěší zóně Deníku řekla: „Nepozoruji, že by se třeba oproti loňsku poptávka po pobytech v tomto ročním období nějak rapidně změnila.

Na otázku, zda prodala nějaký zajímavý zájezd, odpověděla: „Podle mě je to asi plavba Karibikem na týden až deset dní.“

Pokles poptávky po pobytech v zimním období nezaznamenala také cestovní agentura v Kleinerově ulici.

„Máme spoustu silvestrovských nabídek od našich partnerů. Od tuzemska přes exotiku až k odpočinkovým pobytům u moře,“ sdělila Jana Landová. „Zájem o pobyty v horách neupadá. Nejvíce Češi jezdí do těch tuzemských. Zejména do Krkonoš a na Šumavu, to jsou velmi oblíbené destinace,“ řekla Landová.

Zájem klientů se zvýšil cestovní kanceláři, jež má pobočku na náměstí Sítná.

„Pořádáme pouze zahraniční pobyty. Konec roku je velmi oblíbeným obdobím pro zimní dovolenou. Klienti nejčastěji cestují do Egypta a Spojených arabských emirátů. Využívají také možnosti strávit Silvestra v některé exotické zemi, jakými jsou například Kuba, Dominikánská republika, ostrov Isla Margarita či Keňa. Pobyty volí zákazníci většinou týdenní, do exotických zemí pak téměř čtrnáctidenní,“ sdělila výkonná ředitelka cestovní kanceláře, Romana Sližková a dodala: „Mezi nejzajímavější zájezdy patří určitě velké poznávací zájezdy do Chile či Peru.“

Zákazníků cestovních kanceláří a agentur neubývá, ne všichni jsou ale spokojeni.

„Objednal jsem si od jedné nejmenované cestovní kanceláře Silvestra v Paříži, což byl krásný poznávací zájezd na pět dní. Dnes mi napsali, že je bohužel obsazen. Zkontroloval jsem si tedy jejich internetové stránky, kde byla nabídka této poznávačky stále k objednání. Přišlo mi to velmi neprofesionální a zkazilo mi to plány na krásné prožití konce roku v cizině. Teď už tak narychlo nic neseženu, smůla,“ řekl rozpačitě Jiří Křelina z Kladna.