Okružní křižovatky, které mají výrazně zrychlit dopravu, budou hotové už na konci letních prázdnin. Teď ale četné uzavírky v dopravních špičkách komplikují jízdu městem.

Vzhledem k tomu, že zároveň probíhají i opravy krajské výpadovky na Velkou Dobrou a pokračuje i loni zahájená krajská oprava mostu v Huťské, musejí řidiči zejména ráno a odpoledne počítat s velkými časovými rezervami.

První dny provázejí zmatky, auta se po mylné volbě směru otáčejí v uzavřených úsecích, cestující hromadnou dopravou přebíhají od jedné zastávky ke druhé. S letními prázdninami se snad město vylidní a napětí poleví.

Před městským stadionem Sletiště bude v době budování rondelu revitalizováno i celé veřejné prostranství. „Úpravy se dotknou i parkoviště za sportovní halou a křižovatky ulic Fr. Kloze a Sportovců, kde právě vzniká nová okružní křižovatka, na kterou se napojí ulice Strouhalova a parkoviště za halou,“ uvedl mluvčí magistrátu Vít Heral a připomněl, že autobusová linka 605 nově končí i začíná v ulici Ke Stadionu zastávkou Kladno, nemocnice. Zastávky Stadion F. Kloze a Aquapark nejsou po dobu revitalizace obsluhovány.

„Plocha za sportovní halou bude mít nově více funkcí, část bude dále sloužit jako parkoviště a část jako příjezdová komunikace k plaveckému bazénu, sportovní hale a Sport Hotelu Sletiště,“ vysvětlil primátor Milan Volf. Prostranství před Sletištěm tak bude patřit pouze chodcům a cyklistům, což přispěje k bezpečí sportovců. Po dobu stavby zůstává velké parkoviště u Sletiště otevřené.

V červnu bude následovat rekonstrukce vstupu do sousedního Aquaparku Kladno, kde bude nová dlažba, lavičky, zeleň a unikátní vodní prvek z dílny kladenského sochaře Zdeňka Maniny. Vše začátkem podzimu doplní Zeď slávy se zobrazením kladenských sportovců, úspěšných ve světě.