Podle oslovené realitní makléřky Aleny Brehové se v poslední době chaty ani chalupy příliš neprodávají. „Za poslední dva měsíce jsem prodala jedinou, a to ještě v Mikulčicích na Lounsku. Momentálně na Kladensku letí hlavně prodej rodinných domů a bytů. Myslím si, že jakmile se objeví na trhu chata za dobrou cenu a na dobrém místě, téměř okamžitě jí někdo koupí,“ sdělila makléřka. Podle té jsou lidé v dnešní době už velmi pohodlní. Hlavním požadavkem kupujících tak v případě chaty bývá vedle dobré lokality, na kterou je samozřejmě kladený největší důraz, především dopravní dostupnost či celoroční využitelnost.

„Myslím si, že lidé jsou dnes velmi zhýčkaní, takže je pro ně většinou důležité také to, aby chata byla zasíťovaná, tedy měla zavedenou elektřinu, vodovod či studnu,“ řekla Kladenskému deníku Alena Brehová, podle které naopak není klíčovým faktorem stav chaty, protože ten lze rekonstrukcí zlepšit, například polohu ovšem logicky nikoli.

Podle té jsou v našem regionu nejžádanější chaty především v oblasti mlýnů táhnoucích se od Unhoště až k Dolnímu Bezděkovu. Absolutně nejžádanější chatařskou lokalitou je pak Mostecký mlýn poblíž Bratronic. „Když jsme nějakou nemovitost v téhle oblasti nabízeli, hned byla prodaná. Nejhorší oblasti jsou pak za Slaným směrem na Louny a Most, tam kupní síla není tak velká,“ informuje makléřka.