„V chatové oblasti se podle našich informací pohybuje skupina osob mužského pohlaví, která se pravděpodobně dopouští majetkové trestné činnosti. Je předpoklad, že jsou ozbrojeni,“ informoval hlídky před zahájením akce velitel pořádkové jednotky Igor Točík.

Hlídky policistů postupně prohledávaly chatové oblasti a k rekreačním objektům rozdávaly informační letáky, z nichž se majitelé dozví, jak svou chatu lépe chránit. Na každou skupinu v terénu pak čekalo překvapení v podobě schované dvojice figurantů představujících zloděje. Policisté, které doprovázel Kladenský deník, se s nimi i za pomoci služebního psa rychle vypořádala.

„Akce je tedy nejen pouze preventivní, ale je pojata i jako výcvik pořádkové jednotky,“ poznamenal Točík.

„Preventivní kontroly chat provádíme už šestým rokem. Výsledkem je, že se snížil počet vloupání do rekreačních objektů. Samozřejmě v nich budeme pokračovat,“ sdělila mluvčí policie Jana Šteinerová.

„To je dobře, že policie chaty kontroluje,“ uvedla Zuzana Pidrmanová, která v rekreační oblasti bydlí i přes zimu. Naopak kritický postoj k nim zaujala její sousedka. „Policisté jsou tu akorát když je hezké počasí a když mají náladu. V noci nebo brzy ráno je tu nepotkáme nikdy. Měli by chodit častěji,“ vyjádřila svůj názor Věra Šindelářová.

Sami policisté k tomu řekli, že by mezi chaty zajížděli pravidelněji, ale stávajícící početní stavy na obvodních odděleních jim v tomto směru větší aktivitu neumožňují.