„Chlapec utrpěl středně těžké popáleniny horní poloviny těla. Byl při vědomí," řekla mluvčí záchranářů Tereza Janečková.

Co se v hodině stalo, popsala Kladenskému deníku spolužačka zraněného. „Učitelka do hořícího experimentu nalila líh, v tu chvíli to na něj vystříklo a začaly mu hořet vlasy. Byl nad tím nakloněný," uvedla žákyně Adéla.

„Ještě to ve škole smrdí, jsem si myslel, že tam někdo něco pálí," poznamenal další školák. „Slyšel jsem výbuch, ne moc silný a běžel jsem se do té třídy podívat, co se stalo. Viděl jsem, jak měl zakrvácenou tvář," dodával další.

Nehoda se stala při experimentu dokazování sacharózy. „Nepředpokládaně vzplál líh, který je součástí tohoto chemického pokusu. Ve třídě se nacházelo sedm žáků," uvedl vyšetřovatel hasičů Jiří Pospíšil.

Podle vedení školy chlapci vzplály vlasy od kahanu. „V hodině byl zapálený kahan, dítě se nad něj naklonilo a vzplála mu ofina. Zpanikařilo a popálilo si hrudník. Předali jsme ho do péče lékařů. K dalším věcem se nebudeme vyjadřovat. Rodiče byli okamžitě informováni," vyjádřila se zástupkyně ředitelky Božena Hrubá.

„Případ bude prošetřován pravděpodobně jako podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti," informovala policejní mluvčí Jana Šteinerová.