Zájemci měli možnost si pod vedením lektorky Andrey Novotné, spoluautorky Zdravé kuchařky, připravit kvásek a upéci si svůj chléb, namíchat bylinkové čaje, připravit si soli do koupele a přírodní kosmetiku na bylinkové bázi. Také se dozvěděli o světě bylin, o zpracování výpěstků z lektorčiny zahrady v Beřovicích či zdravé zeleninové a ovocné výživě. „Bylo to velmi zajímavé a příjemné posezení. Chléb byl skutečně velmi dobrý. Dozvěděl jsem se hodně zajímavého o bylinkách i o tom, jaký mají význam pro zdraví člověka,“ prozradil Martin Šafrán.

Není to v těchto dnech jediná zajímavá akce v tomto zařízení volnočasových aktivit v Šultysově ulici ve Slaném. Pro děti, mládež i dospělé zájemce se v měsíci únoru uskuteční mimo kroužků a stálých aktivit zařízení, například Seminář šití, tvoření Zahradní keramiky, Velká cena Slaného-závody sportovních autíček na autodráze, Mandarinková mísa-turnaj ve vybíjené pro školy slánské oblasti, Kurz italského vaření, tradiční oblíbená recitační soutěž Slánka pro školská zařízení v Kulturním centru Grand a pro mateřinky na hudebním sále Ostrova.

Mezi novinky patří stavba hmyzího hotelu (ubytování pro užitečný hmyz), kdy děti budou tvořit ze dřeva a dospělí zájemci z keramiky.

Pro všechny příznivce rukodělné činnosti ze Slánska i Kladenska, je připraven na sobotu 23. března v pořadí již třiadvacátý ročník keramického festivalu O hliněnou pícku. Součástí bude i dětská výtvarná soutěž na téma Z pohádky do pohádky.

Hana Tichá