Co se týká Kročehlav, zemní práce začnou v letních měsících, a to v posledním neopraveném úseku Americké ulice. V přípravě je i nový kruhový objezd mezi Pražskou a Arménskou ulicí.

„S ohledem na harmonogram prací souvisejících se stavbou modernizace železniční trati v ulici M. Horákové přistoupíme k poslední fázi opravy Americké ulice (úseku Švýcarská – Holandská). Rekonstrukce naváže na loňskou etapu. Díky tomu bude hotový celý úsek od Kokosu na Sítné až po budoucí Globus na Růžovém poli. Veškeré práce by měly být dokončeny v průběhu letních prázdnin. Nyní probíhá veřejná soutěž na firmu, která práce provede,“ sdělil mluvčí kladenské radnice Vít Heral a dodal, že v Kročehlavech navazují i na výstavbu nových parkovacích míst v ulici Wednesbury: „Letos v úseku Vitry – Ukrajinská vznikne celkem 44 parkovacích stání."

A nový povrch přibude i v historickém centru Kladna před zámkem, kde stávající silnici ze žulových kostek nahradí asfaltový povrch v Zádušní (tedy přilehlá ulice Stodoly, zámku a zahrady) v úseku od Havířské až po náměstí Starosty Pavla. Zároveň zde dojde k úpravě prostranství a parkovacího stání naproti zámku. Stavební ruch se co nevidět zvýší i v okolí nemocnice (v ulici Vančurova v úseku ČSA – Zdeňka Petříka a ulici K nemocnici v úseku Vančurova – Ke Stadionu).

Město zde přikročí k opravě a zhotovení nového povrchu poté, až vodárny provedou obnovu vodovodu a kanalizace. „Práce potrvají zhruba zhruba čtyři měsíce s předběžným zahájením v měsíci červnu. Vzhledem k tomu, že se jedná o přilehlé ulice k Oblastní nemocnici Kladno, po celou dobu budeme v kontaktu s jejími zástupci,“ uvedl Vít Heral. K úpravě prostranství dojde letos také u hlavních kladenských hřbitovů před kolumbáriem. Podél vznikne pás zeleně, kde bude vysazeno okolo patnácti nových stromů a dojde a část komunikace bude nově jednosměrná. Pokračovat budou mimo to opravy chodníků a silnic v lokalitě Habešovna, kde práce začaly vloni. A v neposlední řadě bude opraven i chodník ve Smečenské ulici, a to od Kačické až po konec města.