Rozesmáté obličeje a spousta pěkných zážitků. Takové si od moře přivezly dojmy děti ze Slánska, které se tentokrát vydaly za hranice všedních dnů až do Chorvatska.

„Moc se nám u moře líbilo. Příští prázdniny pojedeme určitě znovu. Bylo to tam pěkné, ale moc rychle to uběhlo,“ se nechaly slyšet Verunka s Markétou ze Smečna a Danielou ze Slaného, které patřily mezi osmačtyřicet účastníků zájezdu do chorvatského Biogradu na Moru. Pobytový zájezd ve stanech v hezkém kempu Diana a Josip uspořádal pro malé i velké zájemce ze Slánska i Kladenska Dům dětí a mládeže Ostrov Slaný. Mezi zúčastněnými bylo také jedenáct dívek z ÚSP Zahrada Kladno s dvěma vychovatelkami. Nabídku účasti v zájezdu měli možnost využít i rodiče a prarodiče malých účastníků.

V programové nabídce dění nebylo jen koupání a opalování na pláži, ale například výlet trajektem na ostrov Pašman, lodí do národního parku Kornati se solným jezerem, odpolední návštěva Zadaru či večerní projížďka vláčkem po Biogradu. Mimo těchto lákavých nabídek připravily pracovnice domu Vlaďka s Monikou i večerní animační programy pro děti. Konal se sportovně–zábavný večer s časopisem ABC, stavění hradů na pláži, výtvarná soutěž, večer s písničkami při kytaře a nezapomenutelný mořský karneval za účasti celého tábora.

„Podle prvních ohlasů si myslíme, že se účastníkům tábor zamlouval. Dostali jsme ihned po příjezdu do Slaného přihlášku na příští rok,“ řekla s úsměvem Vlaďka Ranecká a doplnila, že všem malým i velkým účastníkům přeje spolu s Monikou Javoříkovou hodně sluníčka a dětem hezké a dlouhé prázdniny.

Autor: Hana Tichá